my:JerzmanowaRegion

Mieszkańcy nadadzą nazwę świetlicy i kręgielni!2 min na czytanie

Mieszkańcy nadadzą nazwę świetlicy i kręgielni!

Dobiegają końca prace na jednej z najważniejszych inwestycji w ostatnich latach w Jerzmanowej. Stara stodoła i obora w zespole pałacowo-parkowym wpisane do rejestru zabytków, otrzymały one nowe oblicze i nowe przeznaczenie. Stodoła zamieniła się w wyjątkową świetlicę wiejską, a w oborze powstała nowoczesna kręgielnia.

– Czujemy, że emocje mieszkańców i ciekawość, jak wyglądają wnętrza obiektów, są duże, tym bardziej, iż przez cały czas obserwowali jedynie prace prowadzone na zewnątrz. Mówię tu o dachu, murach i fundamentach, a także o terenie wokół budynków. Zanim nastąpi udostępnienie kompleksu dla mieszkańców w celu korzystania zarówno z kręgielni jak i świetlicy, trzeba jeszcze dokonać wymaganych odbiorów budowlanych. Jesteśmy już po odbiorze ze strony konserwatora zabytków. Pozostaje uzyskać pozwolenie na użytkowanie i wyposażyć świetlicę – mówi wójt Lesław Golba.

Radoxim 3

Teraz chcą oddać mieszkańcom inicjatywę co do nadania nazwy stodole i oborze. Została podjęta decyzja o ogłoszeniu konkursu i plebiscytu na oficjalną nazwę. – W pierwszym etapie akcji poprosiliśmy mieszkańców o nadsyłanie propozycji nazw. Spośród przesłanych propozycji komisja konkursowa powołana przeze mnie wyłoni trzy nazwy. Ale na tym nie koniec, bowiem mieszkańcy gminy będą mieli możliwość dalszego udziału w ustaleniu oficjalnej nazwy obiektu – bądź co bądź architektonicznej perły współczesnej Jerzmanowej – dodaje.

W plebiscycie ogłoszonym na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej mieszkańcy zagłosują na te trzy wybrane propozycje. Ta, która uzyska największą liczbę głosów będzie oficjalną nazwą świetlicy wiejskiej i kręgielni.

W konkursie mogą wziąć udział dorośli mieszkańcy gminy Jerzmanowa. Dla uczestników pierwszego etapu z trzema najlepszymi propozycjami przygotowane są nagrody pieniężne po 250 zł każda, a zwycięzca drugiego etapu, czyli plebiscytu na oficjalną nazwę, dodatkowo 300 zł. Kiedy otwarcie? To kwestia kilku tygodni.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa