Dzieje sięGłogów

Nie każdego stać na katolickie przedszkole? Proboszcz deklaruje pomoc1 min na czytanie

Dzieci będą modliły się przed posiłkiem i podczas mszy świętej w... przedszkolu

Rekrutacja do nowego katolickiego przedszkola “Boży Domek”, które powstało przy parafii św. Klemensa w Głogowie, nadal trwa. – Są jeszcze wolne miejsca – informuje nas proboszcz Łukasz Wójcik wyliczając, że w sumie przygotowano tam 30 miejsc dla dzieci. Przedszkole swoją działalność rozpocznie z początkiem września.

– Wiele osób obawia się kolejnej fali epidemii. Rodzice myślą, że jak przedszkole jest prywatne, to czesne trzeba wpłacać cały czas bez względu na to, czy dziecko chodzi do przedszkola czy też nie, bo zostaje w domu – ksiądz uspokaja, że każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu jest odliczany od tej opłaty. Nie trzeba także pokrywać wtedy kosztów za wyżywienie. Czesne za cały miesiąc wynosi tutaj 300 zł.

Ponadto przypomina, że są gotowi pomagać uboższym. – Wiemy, że nie każdego stać na taki wydatek. A często im zależy, aby ich dzieci należały do katolickiego przedszkola. Chcemy pomagać. Wystarczy napisać wniosek i uargumentować swoją trudną sytuację. A na pewno nie zostawimy nikogo w potrzebie – deklaruje. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY TWOJE DZIECKO DOSTAŁO SIĘ DO TAKIEGO PRZEDSZKOLA? CZYTAJ TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się