FotoRegionŻukowice

Nowe wozy poświęcone. “By każdy wyjazd był powrotem” [ZDJĘCIA]9 min na czytanie

1

Dla strażaków z gminy Żukowice to były podniosłe chwile – dziś (9.09.) na placu przed szkołą w Brzegu Głogowskim im. św. Floriana, czyli patrona strażaków, uroczyście przekazano nowe samochody. Te trafiły do remiz w Kłodzie i właśnie w Brzegu Głogowskiego. Dla nich to wielkie inwestycje. – O takich wozach marzyliśmy – mówili. Bo jeszcze kilka lat temu remizy popadały w ruinę, jeździli wręcz zabytkowymi autami i nie było żadnych perspektyw. – Zmieniliśmy to – przyznawał dumnie wójt Krzysztof Wołoszyn.

A powodów do świętowania jest więcej. To także ilość strażaków, którzy się angażują. Szczególnie zwracał uwagę na dzieci i młodzież, która też się do tego garnie. – Dla mnie jesteście rodziną – dopowiadał wójt. Gmina Żukowice nie odstaje więc pod względem strażackiego wyposażenia od sąsiednich w powiecie głogowskim, by nie powiedzieć, że jest wiodącą. – Czuwacie nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko – dziękował im za trud Wołoszyn. – By każdy wyjazd był powrotem – dodawał ksiądz święcąc symbolicznie oba wozy.

Radoxim 5

W tych uroczystościach udział wzięli samorządowcy, ale nie tylko – także przedstawiciele struktur powiatowych, wojewódzkich oraz państwowych PSP na czele z zastępcami komendanta Krzysztofem Hejdukiem i Adamem Koniecznym.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto