Od 13 lipca odcinek drogi nr 12 Nielubia – Kurowice będzie zamknięty na dwa miesiące. Likwidują niebezpieczne miejsce

Od 13 lipca odcinek drogi nr 12 Nielubia – Kurowice będzie zamknięty na dwa miesiące. Likwidują niebezpieczne miejsce
1

Niebawem spodziewaj się utrudnień w ruchu na krajowej „dwunastce” pomiędzy Głogowem a Nielubią. 13 lipca ruszają prace nad budową lewoskrętu na drogę powiatową do Kurowic i odcinek drogi będzie całkowicie zamknięty dla ruchu na dwa miesiące.

Zgodnie z ustaloną tymczasową organizacją ruchu obowiązującą od 13 lipca objazd dla kierowców wyznaczono przez Potoczek, drogą krajową nr 3. Przy skrzyżowaniu nie będzie też możliwości wjazdu na drogi gruntowe. Związane jest to z szerokim zakresem prac, jakie na odcinku Nielubia – Kurowice prowadzić będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o. o. z Głogowa.

W ramach inwestycji prowadzonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych rozbudowane będzie skrzyżowanie DK 12 z drogą powiatową nr 1016D i szereg zjazdów do posesji, odnowione zostaną rowy, powstaną także przepusty drogowe i elementy odwodnienia.

W Dankowicach z kolei powstanie chodnik przy przystanku autobusowym, a także poziome i pionowe oznakowanie, a na istniejącym przejściu dla pieszych zbudowana zostanie aktywna sygnalizacja zasilana solarną energią. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w sierpniu.

Podziel się informacją ...
  • 234
  •  
  •  
  •  
  •  
  •