Odrobili straty i świętowali. Kluczem do zwycięstwa okazała się gra w obronie

11:21, 12.01.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:32, 12.01.2020
reo

Było sporo sportowych emocji i nagłych zwrotów akcji. Na parkiet wybiegły dwa zespoły młodzików KS SPR Chrobrego Głogów. Ten młodszy prowadzony przez trenera Krzysztofa Gdakowicza oraz starszy trenera Tomasza Zierałko. Pierwsza połowa zakończyła się nieznaczną przewagą starszego zespołu 18:16. - To był wyrównany mecz - komentował zwycięstwo swojej drużyny trener Krzysztof Gdakowicz.

Nie ukrywał, że zespół był już w tarapatach, kiedy w 34. minucie przegrywał 24:20. Wtedy nastąpił zwrot akcji. - We wcześniejszych meczach, gdy graliśmy ze starszymi przeciwnikami, to moi zawodnicy podłamywali się po kilku nietrafionych sytuacjach. A tutaj pokazali wolę walki - dodawał. Z jednej strony gra z przeciwnikiem, którego się zna może być atutem, z drugiej nieco przeszkodzą.

- Gramy między sobą sparingi i tych meczów jest dużo. Chłopcy znają się na wylot. Czasami to przeszkadza - argumentuje Gdakowicz.Radość w szatni była ogromna. Chrobry II wygrał jedną bramkę 35:34.- Były to takie nasze mini derby Głogowa, więc tym bardziej chłopcy się cieszą - zwracał uwagę.

KS SPR Chrobry I Głogów-KS SPR Chrobry II Głogów 34:35 (18:16)
Chrobry I: Mazur, Pilecki 3, Janik 1, Solarek, Kościański 8, Szokało 3, Żurek, Szymański 4, Głowacki 5, Miłuch, Klonowski, Dzierżawski 2, Paryż, Garsztka 5, Okoń.
Chrobry II: Ziemiak, Kolasa 1, Prokop 3, Jacieczko, Płowiec, Gałązkowski 8, Onyszkiewicz 8, Jawniewicz, Kula 8, Nowak, Kuźniak, Widomski, Aleksandrowicz 1, Brożyna, Sznajder 6.