Sport

Oliver Praznovsky wzmocni Chrobrego Głogów! Nowy obrońca podpisał roczny kontrakt1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 589

Po trzech ligowych meczach Chrobry Głogów decyduje się na kolejne ruchy transferowe. Tym razem w defensywie – ściąga obrońcę ze Słowacji. To 28-letni Oliver Praznovsky, który w ostatnim sezonie występował w zespole Zlate Moravce (Słowacja, Ekstraklasa).

Do Chrobrego trafi na zasadzie wolnego transferu, bo kontrakt z jego byłym pracodawcą wygasł po sezonie. W przeszłości występował już w Polsce – przez dwa sezony reprezentował barwy GKS-u Katowice (od 2015 do 2017 roku). Rozegrał wówczas 43 mecze i strzelił cztery bramki na zapleczu Ekstraklasy. Na poziomie słowackiej Ekstraklasy wystąpił łącznie w 75 meczach – strzelił dwie bramki.

Ubiegły sezon spędził w dwóch klubach, początkowo będąc w Alaskhert, później właśnie w Zlate. W tym pierwszym wziął udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, rozgrywając na tym poziomie sześć spotkań, m.in. przeciwko Celtikowi Glasgow. Ogółem w zespole wystąpił dziewięciokrotnie, jeszcze tej samej jesieni wracając do Ojczyzny, do Zlate, z którym zaliczył 18 meczów w lidze i pucharze. Sam zespół musiał jednak pożegnać się z najwyższym poziomem.

W swojej karierze najdłużej reprezentował barwy MFK Ruzemberok, jeszcze przed pierwszym pobytem w Polsce. Dla tego klubu zagrał w ponad sześćdziesięciu meczach, wszystkie na poziomie najwyższej ligi w swoim kraju.

Zagrał w dwóch meczach reprezentacji Słowacji do lat 21. Z Chrobrym podpisał roczny kontrakt.
MK
fot. Chrobry Głogów S.A.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport