Oliver Praznovsky wzmocni Chrobrego Głogów! Nowy obrońca podpisał roczny kontrakt

Automatycznie zapisany szkic 589

Po trzech ligowych meczach Chrobry Głogów decyduje się na kolejne ruchy transferowe. Tym razem w defensywie – ściąga obrońcę ze Słowacji. To 28-letni Oliver Praznovsky, który w ostatnim sezonie występował w zespole Zlate Moravce (Słowacja, Ekstraklasa).

Do Chrobrego trafi na zasadzie wolnego transferu, bo kontrakt z jego byłym pracodawcą wygasł po sezonie. W przeszłości występował już w Polsce – przez dwa sezony reprezentował barwy GKS-u Katowice (od 2015 do 2017 roku). Rozegrał wówczas 43 mecze i strzelił cztery bramki na zapleczu Ekstraklasy. Na poziomie słowackiej Ekstraklasy wystąpił łącznie w 75 meczach – strzelił dwie bramki.

Ubiegły sezon spędził w dwóch klubach, początkowo będąc w Alaskhert, później właśnie w Zlate. W tym pierwszym wziął udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, rozgrywając na tym poziomie sześć spotkań, m.in. przeciwko Celtikowi Glasgow. Ogółem w zespole wystąpił dziewięciokrotnie, jeszcze tej samej jesieni wracając do Ojczyzny, do Zlate, z którym zaliczył 18 meczów w lidze i pucharze. Sam zespół musiał jednak pożegnać się z najwyższym poziomem.

W swojej karierze najdłużej reprezentował barwy MFK Ruzemberok, jeszcze przed pierwszym pobytem w Polsce. Dla tego klubu zagrał w ponad sześćdziesięciu meczach, wszystkie na poziomie najwyższej ligi w swoim kraju.

Zagrał w dwóch meczach reprezentacji Słowacji do lat 21. Z Chrobrym podpisał roczny kontrakt.
MK
fot. Chrobry Głogów S.A.

Podziel się informacją ...
  • 18
  •  
  •  
  •  
  •  
  •