Extra

Osoby na wózkach mają problem z kinem w naszym mieście. Dlaczego?2 min na czytanie

Osoby na wózkach mają problem z kinem w naszym mieście. Dlaczego?

Osoby niepełnosprawne narzekają na nasze Cinema 3D w Galerii Glogovia. Co prawda W sali kinowej są specjalne miejsca przystosowane dla niepełnosprawnych – można na nich postawić wózek. W trzech salach po jednym takim miejscu, a na jednej – dużej – są nawet dwa.  Mało, ale jak mówi kierownictwo kina więcej być nie może.

– Tych miejsc jest tak mało ze względów bezpieczeństwa. Z tego samego powodu są to miejsca w pierwszym rzędzie, tuż przy ekranie. Nic na to kierownictwo kina nie może poradzić. – Odkąd zamknięto Jubilata, bardzo rzadko mam okazję chodzić do kina – mówi nam niepełnosprawny głogowianin Tomasz Grabowski.

– Sam nie poradzę sobie z windą, żeby wjechać na piętro ani nie podam biletu kasjerowi, nawet gdybym kupił go przez internet – wyjaśnia, że w Jubilacie nie było takich problemów, mimo że to było bardzo stare kino. – Poza tym w tych mniejszych sala miejsca dla osób na wózkach są niemalże przy samym ekranie i trzeba mieć przez cały czas zadartą głowę. Ból karku po takim seansie gwarantowany, nie mówiąc już o samym komforcie oglądania. A przecież idzie się do kina głównie po to, prawda? – zastanawia się, dodając, że bardzo go rozczarowało to nowoczesne kino w galerii.

– Nie byłem w tym kinie. Powiem szczerze, że zniechęciły mnie opinie kolegów i koleżanek wózkowiczów – mówi Norbert Penza, radny miejski, potwierdzając opinię o niewygodnych do oglądania miejscach z przodu, bardzo blisko ekranu.

– Perspektywa widzenia jest gorsza. Nie można ogarnąć całego ekranu – przyznając, że też drzwi do galerii mogą stanowić problem. – Ale to nic takiego, normalne dla nas. Ostatnio walczyłem z drzwiami do pływali Chrobry. Musiałem czekać aż ktoś przyjdzie i mi otworzy, no ale ostatecznie sobie poradziłem – mówi, że w całości podpisuje się pod zdaniem Tomasza Grabowskiego o tym kinie. – Pójście do kina bez obstawy jest bardzo trudne – przyznaje.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra