my: GrębociceRegion

Ośrodek pomocy już ruszył w nowym miejscu3 min na czytanie

Ośrodek pomocy już ruszył w nowym miejscu 1

Remont, modernizacja i przystosowanie budynku po starej przychodni wreszcie się zakończyły. GOPS się tutaj przeniesie od poniedziałku (28.06.), natomiast poradnia ginekologiczna jest już także gotowa, ale zostanie otwarta za jakiś czas.

– Wreszcie, po wielu latach, GOPS zyskał siedzibę na miarę XXI wieku – przyznał wójt Roman Jabłoński, gdy symbolicznie przekazywał kierownikowi placówki klucze do nowej siedziby. Dotąd pomoc społeczna mieściła się w urzędzie gminy, od lat było ciasno, tym bardziej, że przybyło zadań. Wreszcie ma taką siedzibę, że każdy by pozazdrościł. Ładną i nowoczesną, a przede wszystkim przestronną. – Mamy ok. 200 mkw. powierzchni – przyznaje kierownik Michał Pikor. To 5 pokoi dla pracowników, sala konferencyjna, pomieszczenie socjalne i toaleta. Jest także winda dla osób na wózkach. Na ścianach są wielkie fotografie pejzaży, oczywiście z terenu gminy. Obecnie w GOPS – ie pracuje 11 osób, razem z kierownikiem. Po uruchomieniu programów rządowych placówkę odwiedzają setki osób. Teraz będą załatwiały swoje sprawy w komfortowych warunkach.

– To jest nasza pierwsza zakończona inwestycja przy współpracy środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Uważam, że to dobrze wydane pieniądze. Chciałbym podziękować tym, którzy nas wspierają i którzy umożliwiają realizację takich potrzeb, które bez pomocy byłyby nierealne – mówi wójt Roman Jabłoński. Budynek po dawnej przychodni z zewnątrz był wyremontowany już jakiś czas temu, gdy obok wybudowano nową przychodnię. Teraz przeprowadzono modernizację wnętrz, wyposażono go także w sprzęt. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 701 tys. zł, natomiast dofinansowanie rządowe to ponad 279 tys. zł. Różnicę ze swego budżetu dołożyła gmina Grębocice, a więc poniosła jednak większość kosztów, choć wsparcie było znaczne. Do tego za kolejne 100 tys. zł gmina wyposażyła w meble oraz sprzęt zarówno ośrodek pomocy, jak i przyszłą poradnię dla kobiet.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice