Sport

Patrycja Wiśniewska chce spełnić marzenia, ale potrzebuje wsparcia!1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 695

Młodzi ludzie mają wiele talentów. Jedni śpiewają, inni tańczą czy uprawiają sport. 11-letnia Patrycja Wiśniewska też ma swoją pasję i hobby. Trenować w Legionie Głogów zaczęła w 2017 roku a kilka miesięcy później wyjechała na mistrzostwa Polski, gdzie zdobyła złoty medal nokautując przeciwniczkę w 10 sekund. Została powołana do kadry narodowej i otrzymała szansę udziału w mistrzostwach Europy, skąd przywiozła brązowy medal.

– Dużo trenują – zdradza tak przecież oczywistą receptę na sukces. – Daję z siebie wszystko a podczas zawodów robię wszystko, aby przywozić z nich medale – dodaje.

Radoxim 5

Przed nią kolejna nadzieja na sportowy triumf na międzynarodowej arenie. To mistrzostwa świata w mauy-thai, które odbędą się w Turcji. To jednak związane jest ze sporymi kosztami w kwocie 5 tys. zł. Należy podkreślić, że Ministerstwo Sportu nie dofinansowuje tak młodych zawodników. Patrycja zdaje sobie również z tego sprawę, że na mistrzostwach poprzeczka będzie postawiona bardzo wysoko. – Jednak mam nadzieje, że będę mogła pokazać się z jak najlepszej strony – zapewnia głogowianka.

Nie da się ukryć, że liczy na hojność kibiców. Jest jedyną zawodniczką z Głogowa, która otrzymała powołanie do kadry. Maciej Domińczak, trener Legionu, wspiera swoją zawodniczkę. Wy też możecie wpłacając pieniądze na konto 12 1090 1290 0000 0001 1563 6190. Mamy nadzieję, że marzenia Patrycji uda się spełnić.
MK
Marta Wróblewska/współpraca, fot.

Zobacz inne

Więcej w Sport