Zaczęło się! Do północy głogowskie muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza na Europejską Noc Muzeów. Wstęp wolny. Warto się wybrać.
W sobotę (17.05.) brama Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie jest szeroko otwarta dla wszystkich zwiedzających do godz. 24. Czeka mnóstwo atrakcji. Motywem przewodnim Nocy Muzeów jest 1000-lecie koronacji pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Do zamku przyszły całe rodziny.
Zabrałem wnuki, żeby poznały historię Głogowa, chociaż są z Wrocławia. Korzystamy z dnia otwartego muzeum. Jest pięknie. Zaczynamy przygodą z zamkiem głogowskim. Wybieramy się na wieżę. Obiecuję to od roku i myślę, że dziś spełnimy nasze marzenie
– mówi pan Bogdan. Wnukom (2 i 5 lat) chce jeszcze pokazać wystawę Skarb z Głogowa. Sam zwiedza głogowskie muzeum po 20 latach.
[FOTORELACJANOWA]7142[/FOTORELACJANOWA]
Spontanicznie, po raz pierwszy na Noc Muzeów w Głogowie wybrał się pan Sebastian z nastoletnim synem.
Myślę , że poznamy różne ciekawe historie, o których nie wiedzieliśmy wcześniej. Na spokojnie można wszystko pooglądać
– mówi w drodze na kolejną wystawę.
Na zamkowym dziedzińcu mają swoje obozowisko średniowieczni wojowie. W inscenizacjach przedstawiają dzieje Chrobrego – od dzieciństwa po koronację. W programie jest też interaktywna opowieść o początkach państwa polskiego z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Można wejść na wieżę zamkową, wybić monetę i zwiedzić liczne wystawy:
„Urny – naczynia grobowe”, „Łódź dłubanka ze zbiorów MAH”, „Pamięć głogowskich kamieni”, „Dziedzictwo kulturowe szlachty ziemi głogowskiej”, „Rzeźba kamienna księżnej Salomei głogowskiej”, „Głogowianie 1945”, „Obrona Głogowa w 1109 roku”, „Wycinanka żydowska Marty Gołąb”, „Św. Hieronim pokutujący”, „Skarb z Głogowa” oraz „Blask złota i srebra, czyli pieniądz w baroku”.
Na finał Europejskiej Nocy Muzeów w głogowskim muzeum „Noc muzyki i poezji” – koncert z cyklu Bardowie Pod Wieżą, który rozpocznie się o godzinie 21.00. Zapowiada się wyjątkowo – wystąpią Piotr Wajnert, Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa. Wstęp wolny.
(GH)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz