Młodzi i zdolni! Wypływali mnóstwo medali podczas zawodów w Lubaniu

14:02, 07.10.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:02, 07.10.2019

Pływacy MKS-u Piast Głogów rozpoczęli sezon. Wzięli udział w zawodach w Lubaniu. Zdobyli tam aż 27 medali indywidualnie, trzy puchary za wyścigi sztafetowe, siedem nagród dla najlepszych zawodników. Krystian Martyniak zdobył trzy złote medale na dystansach 100 m w stylu zmiennym, 50 m dowolnym i grzbietem. Marcel Piotrowski był najlepszy na 50 m klasykiem, ale też wywalczył dwa srebrne medale na 100 m zmiennym i 50 m dowolny. Szymon Białas został srebrnym medalistą na 50 m dowolnym. Kacper Heiduk ma na koncie złoto na 100 m grzbietem i dwa srebra na 100 m dowolnym i zmiennym.

Jakub Gniewosz osiągnął brąz na 50 m klasykiem. Dominik Żak rywalizację zakończył z dwoma złotymi medalami na 100 m klasykiem i zmiennym oraz srebrem na 50 m motylkiem. Paweł Herbik zdobył srebro na 100 m klasykiem. Borys Kiełbus wywalczył brąz na 50 m motylem. Dawid Mita wrócił z brązem na 50 m motylkiem a Bartłomiej Włodarczak z tym samym medalem, ale wywalczonym na 100 m motylem. Martyna Zielińska ze srebrem na 100 m zmiennym oraz dwoma brązami na 50 m motylkiem oraz dowolnym. Wiktoria Konieczna może pochwalić się trzema złotami na 50 m dowolnym, 100 m zmiennym i 50 m klasykiem. Klaudia Wątroba ma srebro na 100 m dowolnym a Julia Marcinkowska na 100 m dowolnym - ponadto dwa brązowe medale na 100 m motylkiem i zmiennym. Alicja Białas w wodzie wypływała złoto na 50 m klasykiem i brąz na 100 m zmiennym. Jagoda Dubieszko zdobyła dwa srebne medale na 50 m klasykiem i motylem.