Niesamowity Amadou Diallo! Mamy najlepsze wyniki w kraju

08:09, 03.12.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:09, 03.12.2019

W toruńskiej hali lekkoatletycznej odbył się finał ogólnopolski programu "Lekkoatletyka dla Każdego". Uczestniczy w nim kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży z całego kraju Głogowianie reprezentujący Dolny Śląsk wypadli znakomicie. W biegu na 60 m Julia Czupryńska wygrała w młodszej kategorii z wynikiem 8,39 s.

W biegach płotkarskich na 60 m nie dał szans rywalom z kraju Amadou Diallo wygrywając bieg finałowy w czasie 8,53 s. Równie dobrze wypadła Natalia Zaorska zajmując 2. m - 9,39 s, ale w eliminacjach uzyskała najlepszy wynik w kraju 9,35 s. - Nigdy żadni głogowianie tak szybko nie biegali przez płotki - cieszy się Tadeusz Karpowicz z Piasta Głogów.

Jarosław Wożniak przywiózł do Głogowa brązowy medal, który wywalczył w biegu sztafetowym. Reprezentacja Dolnego Śląska zajęła w nim 2. miejsce. - Czas poważnie zastanowić się nad projektem budowy wielofunkcyjnej hali z przeznaczeniem również dla lekkoatletów. Jest olbrzymie zapotrzebowanie w okresie jesienno-zimowym dla młodzieży uprawiającej różne dyscypliny sportowe - apeluje Karpowicz.