Zamknij

Nowoczesne studio nagrań w świetlicy wiejskiej

08:58, 30.06.2022 strony Aktualizacja: 08:58, 30.06.2022
Skomentuj

Tygodniowym cyklem szkoleń w dniach 7-15 czerwca, a tym samym podniesieniem kompetencji cyfrowych pracowników, zakończyła się realizacja projektu "Zobacz nas, usłysz nas... w sieci", na który GCK w Jerzmanowej dostało dofinansowanie w kwocie 168 tys. 200 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach działań dotyczących Konwersji Cyfrowej Domów Kultury.

Założeniem zadania było utworzenie studia nagrań w jednej z sal świetlicy wiejskiej w miejscowości Kurowice 42A. Cały pomysł zrodził się w okresie pandemii, kiedy to działalność domów kultury przeniosła się do Internetu, odsłaniając tym samym braki techniczne i sprzętowe uniemożliwiające realizację pomysłów naszych animatorów i instruktorów. I choć wykorzystywaliśmy w 100 proc. nasze możliwości to nie do końca zadowoleni byliśmy z jakości naszych nowych wirtualnych usług. Pandemia zmieniła całkowicie nasz pogląd na temat oferty kulturalnej i jej odbiorców. I choć obecnie nie wpływa już na naszą działalność to otwartość na nowe sposoby szerzenia kultury z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych została nam zakorzeniona na stałe.

- Dlatego też cieszy nas ogromnie, że właśnie nasz projekt otrzymał szansę realizacji. Dzięki czemu stworzyliśmy nowe miejsce i zaopatrzyliśmy się w nowy profesjonalny sprzęt. Powstało Studio nagrań wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie do rejestracji i obróbki obrazu, filmu oraz dźwięku - materiałów mających trafić prosto do sieci. Wśród zakupionego sprzętu znalazły się komputery, monitory, kamery, statywy, mikrofony dedykowane rejestracji głosu i instrumentów, mikser dźwięku, nagrywarki, lampy studyjne i kilometry łączących ze sobą to wszystko różnego rodzaju kabli. Sama sala jest pomieszczeniem wygłuszonym panelami akustycznymi, a na jednej ze ścian zamontowano green screen - zielone tło wykorzystywane do kluczowania obrazu wideo. Wszystkie elementy studia przystosowane są do relokacji dzięki czemu jego potencjał wykorzystywać będziemy również na imprezach plenerowych - mówi Anna Stec, specjalistka ds. programowo-promocyjnych w GCK w Jerzmanowej.

- Realizacja projektu otwiera przed nami cały wachlarz możliwości działań ale i stawia przed nami wiele nowych wyzwań. W planach działalności studia jest między innymi reaktywacja koła filmowego, stworzenie nowej oferty warsztatowej dla młodzieży pn. "Siecioznawcy", relacje na żywo z wydarzeń organizowanych na terenie gminy Jerzmanowa czy rozszerzenie działalności bibliotek o spotkania autorskie online. Pomysłów jest wiele. Chętnie nawiążemy współpracę z lokalnym środowiskiem, w tym z Klubami Seniora, szkołami czy stowarzyszeniami. Posiadanie studia nagrań umożliwi stworzenie całkiem nowej oferty cyfrowej, a tym samym rozszerzenie naszej działalności - dodaje.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%