Tygodniowym cyklem szkoleń w dniach 7-15 czerwca, a tym samym podniesieniem kompetencji cyfrowych pracowników, zakończyła się realizacja projektu "Zobacz nas, usłysz nas... w sieci", na który GCK w Jerzmanowej dostało dofinansowanie w kwocie 168 tys. 200 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach działań dotyczących Konwersji Cyfrowej Domów Kultury.
Założeniem zadania było utworzenie studia nagrań w jednej z sal świetlicy wiejskiej w miejscowości Kurowice 42A. Cały pomysł zrodził się w okresie pandemii, kiedy to działalność domów kultury przeniosła się do Internetu, odsłaniając tym samym braki techniczne i sprzętowe uniemożliwiające realizację pomysłów naszych animatorów i instruktorów. I choć wykorzystywaliśmy w 100 proc. nasze możliwości to nie do końca zadowoleni byliśmy z jakości naszych nowych wirtualnych usług. Pandemia zmieniła całkowicie nasz pogląd na temat oferty kulturalnej i jej odbiorców. I choć obecnie nie wpływa już na naszą działalność to otwartość na nowe sposoby szerzenia kultury z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych została nam zakorzeniona na stałe.
- Dlatego też cieszy nas ogromnie, że właśnie nasz projekt otrzymał szansę realizacji. Dzięki czemu stworzyliśmy nowe miejsce i zaopatrzyliśmy się w nowy profesjonalny sprzęt. Powstało Studio nagrań wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie do rejestracji i obróbki obrazu, filmu oraz dźwięku - materiałów mających trafić prosto do sieci. Wśród zakupionego sprzętu znalazły się komputery, monitory, kamery, statywy, mikrofony dedykowane rejestracji głosu i instrumentów, mikser dźwięku, nagrywarki, lampy studyjne i kilometry łączących ze sobą to wszystko różnego rodzaju kabli. Sama sala jest pomieszczeniem wygłuszonym panelami akustycznymi, a na jednej ze ścian zamontowano green screen - zielone tło wykorzystywane do kluczowania obrazu wideo. Wszystkie elementy studia przystosowane są do relokacji dzięki czemu jego potencjał wykorzystywać będziemy również na imprezach plenerowych - mówi Anna Stec, specjalistka ds. programowo-promocyjnych w GCK w Jerzmanowej.
- Realizacja projektu otwiera przed nami cały wachlarz możliwości działań ale i stawia przed nami wiele nowych wyzwań. W planach działalności studia jest między innymi reaktywacja koła filmowego, stworzenie nowej oferty warsztatowej dla młodzieży pn. "Siecioznawcy", relacje na żywo z wydarzeń organizowanych na terenie gminy Jerzmanowa czy rozszerzenie działalności bibliotek o spotkania autorskie online. Pomysłów jest wiele. Chętnie nawiążemy współpracę z lokalnym środowiskiem, w tym z Klubami Seniora, szkołami czy stowarzyszeniami. Posiadanie studia nagrań umożliwi stworzenie całkiem nowej oferty cyfrowej, a tym samym rozszerzenie naszej działalności - dodaje.
RED
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rokaszewicz: Kwota dofinansowania będzie kluczowa
To jakaś farsa rząd mówi ..Przyznaliśmy wam pieniążki tylko nie powiemy ile?.. no i koszt utylizacji 40mln a oni na całą Polskę 100 dają to jakiś żart . Tak więc panie prezydent tyle kasy dostaniecie że nawet połowa tego szajsu z tamtąd niewyjedzie o co zakład?
Qń gertych
09:23, 2025-07-08
Pijany dzielnicowy przed sądem
Ciekawe czy zarekwirowali auto bo jak ktoś ma powyżej 1.5 promila to przepadek auta jest🤠
Giertych qń
09:19, 2025-07-08
Toksyczna bomba zniknie z Głogowa!
a no przypomnijcie czyla to dzialka i kto wydal zgode na to dkladowisko
ja
08:44, 2025-07-08
Toksyczna bomba zniknie z Głogowa!
dostana 4 miliony i kupia nowy plot zeby nie bylo widac
no
08:15, 2025-07-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz