Zamknij

Mimo, że walczy jak lew, potrzebuje pomocy. To Leo z Jerzmanowej

11:59, 03.12.2022 strony
Skomentuj

Prawie 19 tys. zł zebrali mieszkańcy gminy podczas Biegu Gęsi. Wszystko dla niepełnosprawnego chłopczyka Leo Brzozowskiego, który od niedawna mieszka z rodziną w Jerzmanowej.

Leo Brzozowski ma dwa latka. Urodził się o cztery miesiące za wcześnie. Ważył zaledwie 550 gramów. W trakcie porodu chłopczyk doznał wylewu dokomorowego, martwiczego zapalenia jelit oraz retinopatii. Rodzice opiekują się nim 24 godziny na dobę. - Mówią, że ciąża to nie choroba, ale... - Ilona Brzozowska, mama Leo wspomina, jak jej było ciężko: krwiaki, skrócona szyjka, sepsa, zakażenia i jeszcze covid na koniec ciąży. To wszystko jej się przytrafiło. - Podczas porodu, gdy Leo był już na świecie, usłyszałam jego cichy płacz. Pomyślałam wtedy "Ty jesteś taki mały Lew, dasz radę chłopaku" - opowiada. Stąd właśnie wzięło się imię dla chłopca, Leo.

Chłopiec jest niepełnosprawny. - Zazwyczaj byliśmy po tej drugiej stronie, wśród ludzi, którzy pomagają innym. Nigdy nie przyszło nam do głowy, że kiedyś sami będziemy potrzebować pomocy. Ale tak, potrzebujemy tej pomocy dla niego. Wciąż jeździmy po lekarzach w całej Polsce, wciąż jeździmy na rehabilitacje. Uczymy go siadać i widzieć. Sprzęt dla niego, różne urządzenia, kosztują krocie - mówi nam mama chłopczyka. Niestety państwo niewiele pomaga. Takiemu chłopcu jak Leo należy się tylko pół godziny rehabilitacji w tygodniu bezpłatnie. To znacznie za mało.

Leo wymaga wielu wizyt u specjalistów, intensywnej rehabilitacji ruchowej oraz regularnej rehabilitacji wzroku. Jest już po operacji laserowej oczu Leo Brzozowski jest podopiecznym fundacji "Serca dla Maluszka", przez którą można go wspomóc poprzez wpłatę darowizny lub przekazanie 1 proc. podatku.

Chcesz pomóc chłopcu? Bank Millennium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142, Fundacja "Serca dla Maluszka", tytułem: 2030 Leo Brzozowski.

RED

foto: nadesłane

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%