Zamknij

Remont drogi wojewódzkiej potrwa dłużej! Wykonawca natrafił na problemy

11:53, 20.01.2023 strony Aktualizacja: 11:58, 20.01.2023
Skomentuj

Kiedy to się skończy? - pyta kierowca. Chodzi o drogę wojewódzką 329, zjazd z ronda w kierunku Jerzmanowej. Kierowcy muszą jeździć po jezdni rozdzielonej pachołkami, a budowlańców nie widać. Wzbudziło to niepokój naszego czytelnika. Sprawdzamy, o co chodzi?

-Od kilku miesięcy rozkopane i przerwa, czy ciepło czy zimno, nic się nie dzieje, a drugi pas z dnia na dzień jest w gorszym stanie... - informuje nas czytelnik portalu. Skontaktowaliśmy się z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu, w której zarządzie jest droga. Pytamy, z jakiego powodu obecnie jest przerwa w pracach, bo przecież pogoda sprzyja remontom. Dowiadujemy się, że wykonawca natrafił na problemy i remont potrwa dłużej niż planowano.

-Umowny termin zakończenia remontu to 15 lutego br., jednak z uwagi na konieczność modyfikacji zakresu prac przewidujemy jego wydłużenie. W tej chwili oczekujemy na propozycje rozwiązań technologicznych ze strony wykonawcy. Po ustaleniu sposobu dalszego prowadzenia prac wyznaczony zostanie nowy termin zakończenia robót - informuje Dział Komunikacji Zewnętrznej DSDiK. Czemu zmieniają się rozwiązania w trakcie trwającej przebudowy?

-Podczas prac rozbiórkowych odkryto, że konstrukcja jezdni jest znacznie głębsza niż to było zakładane na etapie przetargu, w oparciu o dane ze wstępnych odwiertów. Na przestrzeni minionych kilkudziesięciu lat droga wielokrotnie była remontowana poprzez nakładanie naprzemiennie warstw kruszywa oraz masy bitumicznej - bez wykonywania robót rozbiórkowych. W rezultacie konieczne jest znalezienie optymalnego sposobu wykorzystania starej podbudowy jezdni przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum kosztownych prac rozbiórkowych, powiązanych z utylizacją pozyskanych materiałów - tłumaczą pracownicy DSDiK.

Przypomnijmy, że przez lata ten odcinek był tylko "łatany", a ubytki uzupełniane w ramach remontów cząstkowych. Jezdnia była jednak w bardzo złym stanie technicznym. Na całym odcinku widoczne było znaczne skoleinowanie. DSDiK zdecydowało się na kompleksowy remont odcinka Jerzmanowa -Bądzów. W lipcu zeszłego roku wyłoniono wykonawcę, a następnie przystąpiono do prac. Remont zakłada nie tylko rozbiórkę i położenie nowej nawierzchni, lecz także umocnienie poboczy i wykonanie odwodnienia.

RED

foto: nadesłane przez czytelnika

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%