Zamknij

Ratuje ją to, że są rodzeństwem. Dźgnęła brata, on nie chce jej oskarżać

10:38, 25.11.2022 strony Aktualizacja: 10:38, 25.11.2022
Skomentuj

Odmówił zeznawania przeciwko siostrze. Wracamy do sprawy ze wsi Ceber, w gminie Kotla. Doszło tam (21.11.) do sprzeczki pomiędzy rodzeństwem, w wyniku której 22-letnia kobieta ugodziła brata nożem. Przed karą może uratować ją to, że są rodzeństwem.

Jak się okazało, dźgnięcie nożem nie było poważne. 28-latek sam opuścił szpital i wrócił do domu. -Postępowanie toczy się o lekkie obrażenie ciała. Mężczyzna nie będzie zeznawał przeciwko siostrze - powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn z legnickiej prokuratury i dodaje: Postepowanie toczy się pod kątem prywatno-skargowym. Chyba, że prokurator stwierdzi, że interes społeczny przemawia za ściganiem z urzędu - mówi. Co to oznacza? Istotne jest pokrewieństwo.

Postepowanie przeciwko 22-latce będzie zależało jedynie od woli brata. Są rodzeństwem, jednak gdyby to była osoba obca, to sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. Prokurator wszcząłby od razu postępowanie z urzędu. Prawdopodobnie tutaj całe zdarzenie ma swój finał, bo brat już odmówił występowania przeciwko 22-latce. Dopytujemy prokuraturę jeszcze o zeznania kobiety. Jednak Lidia Tkaczyszyn odmawia udzielenia informacji ze względu na dobro niezamkniętej jeszcze sprawy. - Nie ma osób podejrzewanych - podkreśla.

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%