Zamknij

Artysta Janusz Owsiany swoje prace zaprezentuje podczas wystawy w stolicy

07:44, 11.09.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 07:44, 11.09.2019
Skomentuj

Za nim dwa plenery rzeźbiarsko-malarskie pod Łodzią oraz Sierpcami. Na jednym z nich wykonywał prace z piaskowca, na drugim z metalu. - Szczególnie te prace z metalu są dla mnie pewną nowością - nie ukrywa Janusz Owsiany.

Już pod koniec września - dokładnie od soboty (28.09.) - jego małe pejzaże przedstawiające przede wszystkim ptaki będzie można zobaczyć podczas wystawy w Galerii Paleta znajdującej się przy ul. Lwowskiej w Warszawie. - Ale to nie jedyna wystawa w stolicy, jaka mnie czeka, bo w planach jest kolejna. Miejsce i czas jeszcze ustalane - dodaje.

Janusz Owsiany jest rzeźbiarzem. Urodził się, mieszka i pracuje w Chociemyśli. Swoje prace prezentuje na wystawach zbiorowych i indywidualnych od 1983 roku w kraju i zagranicą (Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwecja, Hiszpania).

Od 1991 r. jest gospodarzem  Międzynarodowych Spotkań Twórczych, podczas których artyści z wielu zakątków świata wymieniają swoje doświadczenia i wzajemnie się inspirują. W Chociemyśli gościli nawet artyści z dalekiej Japonii. Uczestniczył m.in. w projekcie  "Życie z pasją w Gminie Kotla".
MK

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%