Zamknij

Nowe oblicze sławskiej podstawówki [Zdjęcia]

10:22, 28.01.2023 strony
Skomentuj

W tym tygodniu z udziałem władz wojewódzkich nastąpiło oficjalne otwarcie Szkoły Podstawowej im. F. Niewidziajły w Sławie. Przez ostatnich kilka miesięcy placówka przypominała prawdziwy plac budowy. Wymienione zostało dosłownie wszystko, od elektryki, kanalizacji wodnej i sanitarnej, na szkolnych ławkach i tablicach kończąc.

Uroczystego otwarcia tej inwestycji dokonał Władysław Dajczak - Wojewoda Lubuski w obecności Ewy Rawa - Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz przedstawicieli władz samorządowych powiatowych i gminnych oraz zaproszonych gości. Po uroczystym przywitaniu odbyły się przemówienia zaproszonych gości. Po części oficjalnej był również czas na blok artystyczny w którym swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały nie tylko dzieci ale również nauczyciele sławskiej placówki. Na zakończenie obecni na spotkaniu mogli skorzystać z bufetu przygotowanego przez uczniów oraz zwiedzić obiekt.

Remont Szkoły Podstawowej im. F. Niewidziajły został zrealizowany w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całkowita inwestycji wynosi 5.999.000,00 zł. z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł. wkład własny gminy to 2.462.410,00 zł.

Fed

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%