Zamknij

Odpowie za zabójstwo męża. Jest akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Cz. z Obiszowa

09:01, 31.01.2023 strony Aktualizacja: 12:13, 31.01.2023
Skomentuj

Mężczyzna dostał nożem w klatkę piersiową, gdy spał. Do sądu w Legnicy właśnie trafił akt oskarżenia przeciwko jego żonie Elżbiecie Cz.

Wszystko wydarzyło się 16 października 2021 r. w Obiszowie w gminie Grębocice. Elżbieta Cz. twierdziła, że jakichś nieznanych jej dwóch mężczyzn weszło do domu i zabiło męża. Policja nie dała temu wiary. Kobieta została od razu zatrzymana, a potem aresztowana tymczasowo pod zarzutem zabicia męża.

Po półtora roku od tamtego zdarzenia prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa, o które Elżbieta Cz. została oskarżona. W trakcie śledztwa prokuratorzy ustalili, że tego dnia doszło w domu Cz. do awantury. Para się pokłóciła o alkohol - że Elżbieta wykradła go z miejsca, gdzie był schowany. Później kiedy mężczyzna spał, miała go dźgnąć nożem.

Potem zadzwoniła na numer 112. Po jej zatrzymaniu prokuratura ustaliła, że Elżbieta Cz. piła każdego dnia. W chwili zatrzymania miała nieco ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za zabójstwo męża grozi jej 8 lub 25 lat więzienia, ale możliwe jest nawet dożywocie. - Składała wyjaśnienia kilka razy. Nie przyznaje się. Za każdym razem twierdziła, że ktoś obcy wszedł do domu i zabił jej męża. Jakichś dwóch mężczyzn. W trakcie śledztwa przeprowadzono wszystkie możliwe dowody, śledczy wykluczyli, że do ich domu ktoś wchodził w tamtym czasie - mówi prokurator Lidia Tkaczyszyn.

- Po niej można się było wszystkiego spodziewać. Niewiele warta była - podsumował jeden z sąsiadów, który bardzo żałował Stanisława Cz. - To był taki uczciwy porządny człowiek, a taka żona mu się trafiła. Po prostu udręka - mówił.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%