Zamknij

Jak się rozwijała gmina Grębocice przez 30 lat? Wystawa w spichlerzu

14:00, 27.05.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:00, 27.05.2020
Skomentuj

Tyle wspomnień ciężko było zmieścić na trzech kondygnacjach w wyremontowanym zabytkowym spichlerzu w Grębocicach, który teraz pełni rolę galerii. Ale jednak jakoś się udało, jest mnóstwo zdjęć, pamiątek, fotografii, albumów z tych minionych 30 lat.

Dokładnie w rocznicę 30 - lecia samorządu w spichlerzu w Grębocicach otwarto wystawę o gminie Grębocice w latach 1990 - 2020. A jak można się domyślać, tak jak wszędzie to i w tej gminie wszystko się przez te lata bardzo pozmieniało. Ponieważ jest to gmina miedziowa i zasobna, zmieniło się w niej nawet więcej niż w sąsiednich gminach. Rozwój w ostatnich latach był niesamowity.

Na wystawę zaproszono poprzedniego wójta Jana Bunkiewicza, który wspominał, jak to zakładał pierwszy terytorialny samorząd. Nie miał doświadczenia, nie wiedział jak to robić, problemów było mnóstwo. - Nie chcieliśmy walczyć z tamtą władzą, z naczelnikami, bo oni przecież też chcieli dobrze pracować, lecz hamulcem był budżet, pieniądze były przesyłane przez rząd i nic nie można było zrobić. My zagospodarowywaliśmy sami budżet po raz pierwszy - wspominał.

Gmina prezentuje na wystawie swój dorobek. Można obejrzeć zdjęcia, pamiątki, powspominać, porównać, jak to było kiedyś, a jak jest teraz. Wystawa będzie czynna codziennie. Galeria ma być otwarta od 10 do 16.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%