Zamknij

Pieszo będzie bezpieczniej. Zrobią chodnik

11:07, 02.12.2022 Redakcja Aktualizacja: 11:10, 02.12.2022
Skomentuj

W Pęcławiu trwa długo wyczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja - budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej do sklepu "Dino". - Wybudowanie chodnika niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, ponieważ ruch pieszych na tym odcinku jest bardzo duży - poinformował na stronie gminy wójt Artur Jurkowski.

Na wjeździe do miejscowości stoi już od dawna sklep "Dino" z dużym parkingiem dla samochodów. Można podjechać, zaparkować i zrobić zakupy, ale piesi muszą iść skrajem jezdni, która nie ma pobocza. Nie można było jednak nic z tym zrobić, bo ta droga jest to wojewódzka 330, więc nie należy do gminy.

Wójt Artur Jurkowski przez wiele miesięcy prowadził rozmowy i dogadał się z właścicielem drogi w kwestii dobudowania do niej chodnika. Dzięki temu inwestycję gmina podejmuje wspólnie z urzędem marszałkowskim we Wrocławiu, więc finansuje ją w połowie. Przedsiębiorstwo budowlane wygrało przetarg na tę inwestycję - dobudowanie chodnika wraz z odwodnieniem do drogi wojewódzkiej, z ofertą blisko 730 tys. zł, ale gmina na swojej stronie napisała, że koszt całkowity zadania to 553 tys. zł brutto. Kto wie, może to dobry krok w stronę wyremontowania starej i podziurawionej drogi? Na razie nowy chodnik to dobry powód do spaceru na zakupy.

Projektowaniem chodnika i wszystkimi formalnościami związanymi z jego budową zajęła się gmina, która otrzymała na ten cel dotację 400 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą jest przedsiębiorstwo Zygmunta Jaremowicza z Głogowa, prace potrwają do końca listopada. Koszt realizacji inwestycji to 553 tys. zł.

RED
Fot. gmina Pęcław

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%