Zamknij

Mieszkańcy zdobyli maszt, strażacy wciągnęli flagę

15:51, 15.11.2022 Redakcja
Skomentuj

Nowy maszt stanął w Przedmościu w ramach programu "Pod Biało-czerwoną" i 11 listopada strażacy po raz pierwszy uroczyście wciągnęli flagę na maszt. Podczas uroczystości w Święto Niepodległości odśpiewano hymn narodowy w obecności pocztów sztandarowych Gminy Głogów, OSP w Przedmościu oraz Szkoły Podstawowej w Przedmościu.

Na wykonanie masztu Gmina Głogów otrzymała środki z rezerwy ogólnej budżetu (100 proc. kosztów realizacji zadania). Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Przedmościa za tak licznie oddane głosy poparcia, które pozwoliły na zakwalifikowanie Gminy Głogów do programu rządowego #PodBiałoCzerwoną.

Opr. RED
Źródło: Gmina Głogów

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%