Zamknij

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przedmościu poznają Polskę

12:22, 25.11.2022 Redakcja Aktualizacja: 13:14, 25.11.2022
Skomentuj

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Przedmościu wzięli udział w wycieczce do Poznania. Podróż przyniosła wiele wrażeń i wartości edukacyjnych, zgodnie z założeniem projektu, w którego ramach była realizowana, czyli "Poznaj Polskę". Dzieci odwiedziły Poznań 22 listopada.

Uczestnicy rozpoczęli wycieczkę od zwiedzenia Palmiarni Poznańskiej, w której mieli okazję na własne oczy zobaczyć roślinność, którą znamy tylko z nazwy lub naszych mini hodowli domowych.

Najwięcej emocji dostarczyła uczniom wizyta w Rogalowym Muzeum. Jest to miejsce przybliżające najważniejsze poznańskie tradycje w formie kameralnych, swobodnych pokazów na żywo. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się skąd pochodzi kształt rogala świętomarcińskiego, jakie są tajniki jego szlachetnej receptury, a nawet sami brali udział w wypieku pod okiem Rogalowego Mistrza. Opowieści okraszone były zwrotami z poznańskiej gwary z duża dawką humoru.

Wyjazd stał się okazją do zwiedzenia miasta ważnego w dziejach Polski. Dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć.

Opr. RED

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%