Zamknij

Życie z pasją. Wypalanki w drewnie

08:06, 25.12.2022 strony
Skomentuj

Lampiony, bombki, magnesy, kalendarze, a wszystko zrobione z drewna. Monika Ławniczak z Przedmościa tworzy piękne upominki z naturalnego tworzywa, a zainteresowanie, jak sama przyznaje jest ogromne. Ostatnio miała swój debiut na Jarmarku Adwentowym w Głogowie, który tylko potwierdził, że warto robić to, co się lubi i można na tym zarobić.

-Pasją zaraziłam się od męża. On zajmował się tym już wcześniej, jak się poznaliśmy i zainteresowałam się tym, polubiłam. Stwierdziłam, że w końcu trzeba otworzyć coś swojego - opowiada pani Monika. Razem z mężem wzięli dofinansowanie z urzędu pracy i kupili niezbędny do produkcji sprzęt. W maju tego roku rozpoczęli sprzedaż. - Najtrudniejszy jest sam pomysł i zaprojektowanie go na komputerze. Nasze pierwsze wypalanki to były bombki, kalendarze, zajączki na Wielkanoc. Rozdawaliśmy po rodzinie i znajomych nasze prace, a teraz już robimy na zamówienie dla klientów - wyjaśnia. A o co najczęściej proszą klienci?

Okazuje się, że fantazji nie brakuje. Podczas mistrzostw świata w Katarze klienci zamawiali lampki w kształcie piłki, są też szkatułki na wina w wypalanymi życzeniami, bombki z imionami lub z okolicznościowym wzorem albo statuetki na ślub. - Chcą tego, czego nie można kupić w sklepie - podsumowuje Monika Ławniczak - Cieszy mnie to, że mogę dać innym coś wyjątkowego od siebie - dodaje. Prace Moniki Ławniczak można znaleźć na Facebooku, gdzie prowadzi profil Wypalanka.

RED

Jarmark Adwentowy. Króluje rękodzieło 7
(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%