Zamknij

Są dodatkowe środki na prace nad świetlicą w Czernej

15:17, 15.03.2023 Źródło: UG Żukowice Aktualizacja: 08:23, 16.03.2023
Skomentuj

Praca w świetlicy w Czernej wre, a obiekt z każdym dniem pięknieje. Już niebawem mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowoczesnym i komfortowym miejscem spotkań.

Wszystko to jest możliwe dzięki pozyskanym środkom przez gminę Żukowice. W ubiegłym roku pozyskaliśmy środki z KGHM-u w kwocie 250 tys. zł, a w ostatnim tygodniu otrzymaliśmy dobrą informację z urzędu marszałkowskiego z Zielonej Góry.  W ramach PROW na lata 20214-2020 Województwa Lubuskiego otrzymaliśmy dodatkowe blisko 150 tys. zł właśnie na remont świetlicy, który już trwa  – mówi wójt gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

Pozyskane dofinansowanie pokryje koszty związane z już prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, tj. m.in.: remont tynków wewnętrznych ściennych i sufitowych, wykonanie izolacji wewnątrz budynku, remont z wymianą podłóg w części pomieszczeń parteru, przebudowa instalacji wodno – kanalizacyjnej, ułożenie nowej instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji klimatyzacji sali głównej, zabudowa nagłośnienia i oświetlenia scenicznego.

Łączna wartość zadania to kwota blisko 500 tys. zł., a 80% kosztów będą stanowić pozyskane przez gminę dotacje zewnętrzne. Planowany termin oddania obiektu – maj 2023.

(Źródło: UG Żukowice)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%