Przed tym budynkiem robili sobie zdjęcia pracownicy Starostwa Powiatowego i Zarządu Miejskiego po 1947 roku, kiedy wyprowadziła się komenda wojenna Armii Czerwonej a do Głogowa przeprowadzono ze Sławy Starostwo. Ulokowano też tam niektóre wydziały Zarządu Miasta. Później w związku z tragiczną sytuacją lokalową oświaty przywrócono obiektowi funkcje dla których został wzniesiony. Bowiem zbudowano go i oddanego w 1929 roku do użytku jako Pestalozzischule, czyli szkołę systemu oświatowego wdrażanego przez tego pedagoga. Zaprojektował obiekt Miejski Radca Budowlany Eugen Griesinger, więc w końcu lat czterdziestych oddano go oświacie. Umieszczono szkołę ogólnokształcącą, w skład której wchodziła szkoła podstawowa i liceum (dziś I LO).
I na zdjęciu widzimy pierwszych nauczycieli. Wśród nich pierwszy z lewej Czesław Słowek, współtwórca legendy głogowskich chórów.
RED
źródło: Głogowski Wehikuł Czasu
W Głogowie wymieniono ponad tysiąc lamp ulicznych
Wszystko super tylko nie wszystkie przejścia dla pieszych są doświetlone. Uważam że tragedią jest przejście dla pieszych na wylocie Tęczowa -Rubinowa koło Dino. Po zmierzchu nic nie widać.
Krzysztof
08:54, 2025-07-09
Nie chcą wiatraków! Będzie referendum pod Głogowem?
Macie swoje głosy i głosy na rudego. Już wszyscy z was gadali ze uchodzcy tutaj nie przyjada. To sie zdziwiciejak zwiatrakami. Moze oni beda nimi krecic.
Dokładnie
08:53, 2025-07-09
Nie chcą wiatraków! Będzie referendum pod Głogowem?
Tusk na pewno się przychyli do waszych postulatów już to widzę. Głosowaliście wiatraki będą koło chałupy i g.....o zrobicie i dobrze stawiać jestem za.....
Normal
08:48, 2025-07-09
Maturalny sukces Liceum Aslan
SZKOLA DLA BOGACZY DZIECI NIE MAJA PROBLEMOW BO RODZICE NIE MAJA A NASZE
NO
20:58, 2025-07-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz