Jak się okazuje Głogów jest miejscem odwiedzanym przez turystów - jak słyszymy w Centrum Informacji Turystycznej większość z nich zagląda do naszego miasta przejazdem, ale zdarzają się i tacy, którzy zawitają tutaj specjalnie na wycieczkę.
- Najwięcej turystów w ubiegłym roku było z Niemiec i z Ukrainy, którzy tutaj pracują z rodzinami - mówi nam Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta miasta. - Ponadto Głogów odwiedzili turyści m.in. Hiszpanii, Holandii, Belgii i Czech zdarzali się także turyści z Peru i Japonii - wymienia.
Ile to osób? Trudno zliczyć, ale poprosiliśmy o zliczenie tych, którzy weszli na szczyt wieży ratuszowej będącej przecież jedną z największych atrakcji. - To około 3 tysięcy osób - wylicza Jęczmionka.
Weekend, wolna chwila po pracy, przed snem? Odkryjmy, przypomnijmy sobie i odpocznijmy w miejscach, które pozwolą zregenerować siły i odetchnąć nie wyjeżdżając poza miasto. Głogów jest tego wart.
Zacznijmy od Bulwaru Nadodrzańskiego. To miejsce z historią i nowoczesną przestrzenią, z której można nie tylko podpatrywać życie starówki - serca miasta, ale i spojrzeć na dostojną Odrę, dumną kolegiatę czy majestatyczny zamek. A stąd już tylko kilka kroków do równie czarującej mariny.
Marina. Kawa, smaczna ryba, desery... Nic tylko odetchnąć chwilę, posłuchać stukotu przejeżdżających pociągów i zastanowić się jak bardzo Głogów się zmienił w ostatnich latach. Jak się w nim czujemy, jakie plany z nim wiążemy.
Par Piastowski i par linowy. Alejek bez liku, strumyk i adrenalina na linach... To miejsce bogate w zieleń i ciszę. Spacerując, biegając czy jadąc rowerem można spotkać wielu sympatycznych głogowian. Porozmawiać, nawiązać nowe znajomości. Odpoczynek na ławce, łyk wody i kilkadziesiąt metrów dalej popisy młodych ludzi w skateparku.
Skatepark. To nie tylko obiekt dla młodych ludzi, dla miłośników sportów ekstremalnych. Warto tu zajrzeć choćby po to, aby podziwiać ich sprawność i to, co potrafią zrobić z hulajnogami, czy deskorolkami. Warto nagrodzić ich też brawami.
Park Słowiański. Jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w Głogowie. To kilkaset metrów alejek z wygodnymi ławkami i nową fontanną, która nie tylko daje ochłodę w upalne dni, ale i odpręża dźwiękiem pluskającej wody. W wybranych godzinach to również teatr muzyki i światła. Tu najmłodsi głogowianie mają też swój plac zabaw w postaci słowiańskiego grodu.
Park Słoneczny i tężnia. Os. Kopernik to już nie tylko "sypialnia". W parku przy kościele można nie tylko odpocząć przy fontannie. Można, a nawet trzeba pooddychać solanką z tężni. Cisza, spokój... jak w Ciechocinku. I do tego dużo, dużo zieleni.
Park 100-lecia. Jeszcze bardzo młody, ale już ciekawy teren do odpoczynku. Dęby, klony i wierzby to nowe nasadzenia, w tym 100 symbolicznych drzewek posadzonych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Park ul. Budowlanych. To bardzo obszerny teren z bogatą infrastrukturą. Plac zabaw, siłownia, ławki, alejki i przepływający strumyk. To także sadzawka z mostkiem nie tylko dla zakochanych. A w niej kilkadziesiąt kaczek. Bardzo ciekawe i bogate w zieleń miejsce.
Plac festynowy. Odległy nieco od centrum miasta, ale blisko Odry - co sprawia, że można spędzić tu kilka godzin organizując piknik rodzinny. Jest tu także Społeczny Ogród Światła i Cienia. Kto poszukuje bliskiego kontaktu z naturą na pewno nie będzie rozczarowany odwiedzając tę część Głogowa.
Fosa miejska. Wejście do niej, to wejście w bogatą historię miasta. To uczta dla oczu, które od wiosny do jesieni mogą się cieszyć niezliczoną ilością róż oraz innych roślin. Urok tego miejsca sprawia, że przenosimy się w czasie, można pomarzyć, albo po prostu zrelaksować.
Park przy zamku
Znane i popularne miejsce, niby w centrum, a jednak na uboczu. Dookoła miasto tętni życiem, a tam jakby inny świat. Fragmenty murów obronnych, zamek, pomnik Biblioteka Jana Pawła II, tuż obok Park i Pomnik Saperów. Dobre, wartościowe miejsce.
Park Paulinów
Starodrzew to wystarczający powód, aby jak najczęściej tu zaglądać. Bogactwo roślinności, śpiew ptaków, cisza i dużo, dużo tlenu. A nieopodal działka, na której powstanie hospicjum. Zanim wyruszymy tu na spacer warto poczytać jak bogatą przeszłość ma to miejsce.
Park Południowy
Miejsce znane głogowianom przede wszystkim jako "poniemiecki cmentarz". Dziś to urokliwa, pełna tajemnic i legend kilkuhektarowa działka ze starodrzewiem i wyjątkową ciszą. Idealna okazja do zatrzymania się na chwilę, do refleksji.
Ul. Łąkowa
Oddalona część miasta od centrum, za to dziewiczo zielona i pełna oryginalnej roślinności. Starorzecze to atrakcja nie tylko dla wędkarzy, to także idealna trasa na dłuży spacer.
RED
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz