Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Głogowianka na drugim końcu świata. Dla Wioletty Pitury afrykańska wieś to codzienność

Mateusz Komperda 14:41, 15.07.2019 Aktualizacja: 12:40, 27.10.2025
Skomentuj

Dziś ta 36-letnia głogowianka nosi imię Rachela i mieszka w Tanzanii. Jest zakonnicą Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. - Serdecznie witam i pozdrawiam z gorącej Afryki. Mogłabym powiedzieć, iż na całym świecie zegarki są takie same. A jednak czas w różnych stronach świata płynie zupełnie inaczej - wyznaje z uśmiechem, ale i zadumą.

- Kiedy się zatrzymuję na chwilę refleksji, to gdziekolwiek bym nie była, wspomnienia zawsze pozostaną takie same. Tu w Tanzanii wydaje mi się, że zwolniłam tempo życia. Może dlatego, że to wszystko wydaje się wciąż nowe i zaskakujące - tłumaczy.

- Nie wiem, jak to ludzie tutaj robią, ale wiele rzeczy noszą na głowie, ciężkie wiadro z wodą czy z ryżem, a nawet cegły - podziwia tubylców. Jak długo pozostanie w Afryce? Nie wie, ale wiele zależy m.in. od stanu zdrowia. Na razie poznaje tamtejszy świat, ludzi, język i mentalność.

- Ufam, że Bóg doda mi sił, aby móc pracować z młodzieżą i dziećmi, które dodają wielkiego optymizmu. I dziękuję Bogu za prostotę tych ludzi, z którymi przyszło mi współpracować. Afryka pokazuje, że wiara wcale nie musi być skomplikowana. Bóg przychodzi wraz z drugim człowiekiem. Czy trzeba wyjechać na drugi koniec świata, żeby tego doświadczyć? - siostra Rachela właśnie odpowiada sobie na to pytanie.
DAB

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%