Pogrom juniorów SPR-u. Zagłębie wyraźnie przegrywa w Głogowie

19:09, 29.10.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 19:16, 29.10.2019

Można powiedzieć, że były to derby - derby Zagłębia Miedziowego. W wtorek (29.10.) juniorzy KS SPR Chrobrego Głogów grali przed własną publicznością z SMS Zagłębiem II Lubin. I nie zabrakło na parkiecie walki. Pojedynek celnym rzutem rozpoczął Mateusz Serdeń, ale głogowianie długo nie cieszyli się z prowadzenia. Cios za cios - tak było do 14. minuty, kiedy Chrobry odskoczył na dwie bramki - 9:7. Pod koniec pierwszej połowy podopieczni trenera Wojciecha Łuczyka przyspieszyli. Dobra gra w obronie i się działo. Kontrataki zamieniali na bramki, by w szatni mieć spokój - prowadząc 20:15.

A po zmianie stron na parkiecie wiele się działo - z korzyścią dla Chrobrego, który od początku przycisnął i szybko zdobył kilkanaście bramek przewagi. Była to popisowa gra miejscowych, którzy wygrali pewnie 49:27. Deklasacja.

KS SPR Chrobry Głogów-SMS Zagłębie II Lubin 49:27 (20:15)
Chrobry: Klupś, Dąbrowski, Szudzichowski, Krzywicki 7, Lasota 7, Skawiński 5, Zimny 1, Trojanowski, Serdeń 13, Zaleśny, Dobrzański 5, Marciniak 5, Szczeblewski 6, Moraczewski.