Artykuł InformacyjnySport

Pomocnik James Rodriguez podpisał kontrakt z greckim Olympiakosem1 min na czytanie

Pomocnik James Rodriguez podpisał kontrakt z greckim Olympiakosem

31-letni kolumbijski piłkarz dołączył do greckiego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Ostatnim klubem Kolumbijczyka był katarski Al Rayyan. Wcześniej strony rozwiązały umowę za obopólną zgodą. W Europie Kolumbijczyk już grał dla Porto, Monako, Realu Madryt, Bayern i Everton. Dowiedz się więcej o tym piłkarzu na stronie gg.bet/pl/sports!

A tymczasem przypomnijmy o jego biografii zawodowej. JamesHames grał w drużynie Kataru Al Rayyan od września ubiegłego roku. Ma 5 bramek i 7 asyst w 15 meczach. Jednak Hames tak bardzo marzył o powrocie do Europy przed Mistrzostwami Świata w Katarze w 2022 roku, że nawet nie przyjął pewnej ciekawej propozycji z Ameryki Południowej. Potwierdzają to źródła bliskie samemu graczowi.

Wcześniej, w 2018 roku James Rodriguez został najbardziej utytułowanym kolumbijskim piłkarzem w historii swojego państwa. Wygrał także Superpuchar Niemiec jako pomocnik Bayernu. Był to jego 20 tytuł w karierze zawodowej. W taki sposób ominął w tym wskaźniku swojego rodaka Iwana Kordobę.

Ciekawy fakt: gdy Hames wraz z Bayernem został właścicielem niemieckiego Superpucharu, to pokonał Eintracht z wynikiem 5:0, choć sam piłkarz nie brał udziału w meczu, ale został ogłoszony w aplikacji.

Warto również zauważyć, że jednymi z najważniejszych osiągnięć Hamesa są też dwa zwycięstwa Ligi Mistrzów z Realem Madryt, a także tytuł najlepszego strzelca Mistrzostwa Świata 2018 roku.

W sumie przed Al Rayyan z Kataru i Olympiakosem Kolumbijczyk grał w swojej klubowej karierze w 5 drużynach – Envigado (Kolumbia), Banfield (Argentyna), Porto Portugalia, Real Madryt (Hiszpania) i Bayern (Niemcy).

Zobacz inne