Sport

Porażka na inauguracje. Siatkarze Chrobrego bez punktów1 min na czytanie

Porażka na inauguracje. Siatkarze Chrobrego bez punktów

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:15, 25:22, 25:20) w meczu 1. kolejki TAURON 1 Ligi Mężczyzn w sezonie 2021/22. 

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Bartosz Janeczek 1:0. Wystarczył moment i Lechia zbudowała sobie kilkupunktową przewagę 8:3. Ręki w ataku nie zwalniał Mateusz Piotrowski. Atakującego na drugim skrzydle wspomagał równie skuteczną grą Sławomir Stolc 12:8 i 15:10. Tomaszowianie do końca utrzymali odpowiednią koncentrację i wygrali małym nakładem sił do 15. Głogowianie nie mieli praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać walkę w tej premierowej odsłonie meczu.

Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego poszedł za ciosem. W kolejnym secie szybko objął prowadzenie 4:1 i 6:2. W drużynie SPS Chrobrego do walki kolegów próbował poderwać Maciej Polański i Filip Biegun 5:8. W połowie seta podopieczni Dominika Walencieja zmiejszyli dystans do jednego oczka 12:13. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Janeczek. Od tego momentu do stanu 18:18 zespoły grały punkt za punkt. Końcowa faza tej partii jednak należała już do tomaszowian. Ostatni punkt zdobył Dawid Sokołowski 25:22.

Kolejna część środowego meczu Lechia zaczęła z wysokiego “c”. Serią bardzo dobrych zagrywek popisał się Damian Baran 5:1.  Do tego punktował Piotrowski oraz Bartłomiej Janus 7:2. Zespół z Głogowa nie składał broni. Ważne oczka zdobywał Krzysztof Rykała 7:12 oraz Polański 10:15. Gospodarze do końca kontrolowali sytuację na parkiecie, wygrywając pewnie ostatnią część mecz do 20. 
RED
źródło: Tauron 1 Liga

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport