Extra

Porównuj, bo przepłacisz za ubezpieczenie auta w 2021 roku!2 min na czytanie

Porównuj, bo przepłacisz za ubezpieczenie auta w 2021 roku!

Miniony rok był stabilny pod względem cen ubezpieczeń OC. W nowym roku nic nie zapowiada rewolucji. Doświadczeni kierowcy bez szkody będą dostawać od towarzystw jeszcze lepsze warunki ubezpieczenia, a zakup OC w pakiecie z AC dostarczy im często jeszcze więcej zniżek. Jednakże młodzi kierowcy lub ci, którzy w 2020 mieli stłuczkę, muszą się liczyć ze wzrostem ceny ubezpieczenia.

Z rankingów wynika, że Dolny Śląsk miał w poprzednim roku jedne z najwyższych cen składek OC. Tym bardziej trzeba trzymać się prostej zasady, że ceny trzeba porównywać i robić to za pomocą profesjonalnych porównywarek online i kontaktu ze specjalistami. Dlatego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń OC/AC online na NajtaniejuAgenta.pl. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu oraz pieniędzy, jednak narzędzie to ma wiele dodatkowych zalet. Jedną z nich będzie z całą pewnością aktualność ofert, które mogą zmieniać się co jakiś czas. Sam czas wykonywania kalkulacji ubezpieczenia jest bardzo ważny, ponieważ przeciągające się procedury potrafią mocno zniechęcić. Porównywarka OC ogranicza go do minimum, a łatwe i zrozumiałe pytania sprawiają, że z tego narzędzia może korzystać każdy właściciel samochodu. Strona jest przejrzysta, a informacja o tym, ile obecnie jest dostępnych ofert, może zachwycić każdego kierowcę. Bo 23 to naprawdę imponująca liczba! Doradca niewirtualny musiałby się mocno natrudzić, żeby w tak szerokim zakresie sprawdzić wszystkie propozycje firm ubezpieczeniowych w ciągu kilku minut. Praktycznie jest to niemożliwe. A NajtaniejuAgenta.pl to potrafi.

Dodatkowo na NajtaniejuAgenta.pl w razie jakichkolwiek problemów, pytań lub wątpliwości, za pośrednictwem e-maila lub telefonu, łatwo można skontaktować się ze kompetentnym specjalistą do spraw ubezpieczeń. Warto dodać, że w przypadku autocasco wszystko jest jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ pod uwagę brane są szczegółowe dane o samochodzie, jak np. wersja jego wyposażenia, posiadane zabezpieczenia, czy miejsce parkowania nocą.

Warto też zauważyć, że w dzisiejszych czasach sam pakiet OC to wiele ciekawych i niekosztownych propozycji – jak holowanie czy ubezpieczenie szyb. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. I bez NajtaniejuAgenta.pl lepiej nie podejmować decyzji i nabierać przekonania – co jest lepsze, a co gorsze. Czasami coś wydaje się nam atrakcyjne, a wcale takie nie jest. Po co ryzykować utratą pieniędzy?

A ryzyko jest, bo ilość czynników wpływających na wysokość składki jest naprawdę duża. I choć może to nas zdziwić, to oprócz tak oczywistych jak wiek kierowcy czy pojemności silnika, wpływ będą miały również takie kwestie jak marka i model samochodu oraz jego przebieg. Ale również nasze miejsce zamieszkania, czy też stan cywilny. – Jak to? – zapytacie. Warto sprawdzić pełną listę innych ważnych czynników wraz z omówieniem, mających wpływ na ostateczną wysokość ubezpieczenia samochodu: https://najtaniejuagenta.pl/czynniki-wplywajace-na-cene-skladki-oc/ . Na tej stronie jest to dokładnie wytłumaczone.

Zobacz inne

Więcej w Extra