Dzieje sięGłogów

Radni oskarżają prezydenta i jego zastępcę. Chodzi o blisko 12 tysięcy2 min na czytanie

Radni oskarżają prezydenta i jego zastępcę. Chodzi o prawie 12 tysięcy za majówkę

Radni z klubu PiS mówią o braku dyscypliny finansowej. Chodzi o majówkę. Jak wyliczają samorządowcy, miasto mogło zyskać 12 tysięcy 600 złotych na tej imprezie, a dostało kwotę 787,50 zł. To jednak nie jedyny zarzut. Chodzi też o zajęcie większej powierzchni przez food tracki niż przewidywało pozwolenia, a na domiar złego mówią wprost: “to koalicjant prezydenta, Rafaela Rokaszewicza”.

Radny Krzysztof Sarzyński nie pozostawia suchej nitki na decyzji prezydenta: – Wydając decyzję zezwalającą na zajęcie pasa drogowego drastycznie zaniżono przysługujące Gminie Miejskiej Głogów z tego tytułu opłaty – mówi – Błędnie zakwalifikowano food tracki będące ruchomymi stoiskami gastronomicznymi jako ogródki gastronomiczne, co nie spełnia definicji zapisanej w zarządzeniu. Spowodowało to obniżenie opłat do 25 groszy za każdy dzień zamiast 4 złotych dla “tymczasowych stoisk handlowych. Zamiast 12,6 tys. złotych miasto otrzymało 787,50zł – wyjaśnia i podkreśla, że radni Rafaela Rokaszewicza przed majówką podnieśli opłaty targowe. – Pan prezydent nie miał litości dla przedsiębiorców. Szkoda, że tej zasady nie zastosował względem koalicyjnego kolegi. Za wywóz samych śmieci z terenu majowej imprezy gmina zapłaciła ponad 9 tysięcy – komentuje.

Radny powiatowy Andrzej Radomski dodaje, że prezydent nie daje jasnych odpowiedzi w kilku kwestiach: – Zastanawiam się, czy była wydana koncesja na sprzedaż alkoholu? Czy inni przedsiębiorcy mieli możliwość wystawienia się na imprezie? Czy była jakaś procedura konkursowa? – pyta radny. Do tego wymienia działki, które zajęły food tracki i jak podaje jest ich więcej niż przewidywało pozwolenie.

Radni kierują oskarżenia w stronę Rafaela Rokaszewicza i jego zastępcy, Piotra Poznańskiego. Twierdzą, że sprawą powinien się zając rzecznik dyscypliny finansowej.

O sprawie pisaliśmy już wczoraj – kliknij!

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się