Głogów

Zamknij

Radni oskarżają prezydenta i jego zastępcę. Chodzi o blisko 12 tysięcy

strony 11:51, 08.11.2022
Skomentuj Radni oskarżają prezydenta i jego zastępcę. Chodzi o blisko 12 tysięcy

Radni z klubu PiS mówią o braku dyscypliny finansowej. Chodzi o majówkę. Jak wyliczają samorządowcy, miasto mogło zyskać 12 tysięcy 600 złotych na tej imprezie, a dostało kwotę 787,50 zł. To jednak nie jedyny zarzut. Chodzi też o zajęcie większej powierzchni przez food tracki niż przewidywało pozwolenia, a na domiar złego mówią wprost: "to koalicjant prezydenta, Rafaela Rokaszewicza".

Radny Krzysztof Sarzyński nie pozostawia suchej nitki na decyzji prezydenta: - Wydając decyzję zezwalającą na zajęcie pasa drogowego drastycznie zaniżono przysługujące Gminie Miejskiej Głogów z tego tytułu opłaty - mówi - Błędnie zakwalifikowano food tracki będące ruchomymi stoiskami gastronomicznymi jako ogródki gastronomiczne, co nie spełnia definicji zapisanej w zarządzeniu. Spowodowało to obniżenie opłat do 25 groszy za każdy dzień zamiast 4 złotych dla "tymczasowych stoisk handlowych. Zamiast 12,6 tys. złotych miasto otrzymało 787,50zł - wyjaśnia i podkreśla, że radni Rafaela Rokaszewicza przed majówką podnieśli opłaty targowe. - Pan prezydent nie miał litości dla przedsiębiorców. Szkoda, że tej zasady nie zastosował względem koalicyjnego kolegi. Za wywóz samych śmieci z terenu majowej imprezy gmina zapłaciła ponad 9 tysięcy - komentuje.

Radny powiatowy Andrzej Radomski dodaje, że prezydent nie daje jasnych odpowiedzi w kilku kwestiach: - Zastanawiam się, czy była wydana koncesja na sprzedaż alkoholu? Czy inni przedsiębiorcy mieli możliwość wystawienia się na imprezie? Czy była jakaś procedura konkursowa? - pyta radny. Do tego wymienia działki, które zajęły food tracki i jak podaje jest ich więcej niż przewidywało pozwolenie.

Radni kierują oskarżenia w stronę Rafaela Rokaszewicza i jego zastępcy, Piotra Poznańskiego. Twierdzą, że sprawą powinien się zając rzecznik dyscypliny finansowej.

O sprawie pisaliśmy już wczoraj - kliknij!

RED

(strony)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%