Koronawirus

Radni też będą rozdawać maseczki kupione przez miejski urząd1 min na czytanie

Radni też będą rozdawać maseczki kupione przez miejski urząd

Od piątku (17.04.) trwa roznoszenie maseczek zakupionych przez Urząd Miejski w Głogowie. Jak już informowaliśmy – w pierwszej kolejności trafią one do seniorów i osób z grupy ryzyka. W tym celu został uruchomiony telefon, na który można dzwonić i zgłaszać zapotrzebowanie. Urzędnicy codziennie maseczki roznoszą. Do wczoraj – przez telefon w Dziale Zdrowia – zgłosiło się już 1668 osób.

Także miejscy radni pomagają w roznoszeniu maseczek. – Jako radny okręgu os. Piastów Śląskich, Górka, Żarków, Nosocice, Krzepów, Widziszów jestem do dyspozycji wraz z maseczkami zakupionymi ze środków samorządowych. Jeśli Państwa najbliżsi potrzebują taką maseczkę, czekam na kontakt priv. Wówczas poproszę o wskazanie adresu, musi znajdować się również skrzynka pocztowa, by do niej mogła trafić maseczka dla seniora – napisał na swoim profilu radny Dariusz Czaja.

Radoxim 5

Do pomocy, do dziś, zgłosiło się 16 radnych, którzy otrzymali na początek 1700 maseczek. 15 radnych po 100 sztuk, jedna osoba – 200 sztuk.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Urząd przekazał, jeszcze w piątek, 500 maseczek. Także dziś urzędnicy będą roznosić maseczki.
RED
fot. UM

Zobacz inne

Więcej w Koronawirus