Dzieje sięRadwaniceRegion

Radwanicka straż wita nowy wóz2 min na czytanie

Radwanicka straż wita nowy wóz

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanicach mają powód do radości! Wczoraj (19.01.) zawitał do nich nowiutki i lśniący lekki wóz strażacki. To mercedes-benz Sprinter i wszyscy mają nadzieję, że w sprinterskim tempie będzie zawsze dowoził strażaków na akcję.

– Niech służy naszym strażakom i mieszkańcom w potrzebie Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – mówi w swoim poście na Facebooku wójt Paweł Piwko i dziękuje darczyńcom zaznaczając, że to naprawdę wielkie wsparcie. Pojazd ufundowali: Fundacja KGHM Polska Miedź, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Urząd Gminy Radwanice, Powiat Polkowicki i Państwowa Straż Pożarna.

-Gratuluję mieszkańcom Gminy Radwanice i oczywiście naszym wspaniałym strażakom nowego samochodu, który zwiększy bezpieczeństwo naszej małej Ojczyzny. Jako przedstawiciel województwa w radzie nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, szczególnie cieszę się, gdy mamy powód do takiej radości w naszym regionie. Z funduszu WFOŚiGW we Wrocławiu przeznaczyliśmy na ten cel 100 tys. zł, należy podkreślić, że ogromny wpływ na wspólny sukces miała Helena Krupska, prezes Fundacji KGHM, która wsparła radwanicką OSP ogromną kwotą 200 tys. zł. Podziękowania należą się szczególnie samym strażakom oraz radnemu powiatowemu Tadeuszowi Flak i przewodniczącej Rady Gminy Radwanice Ewie Flak, którzy mocno zaangażowali się w realizacje tego niezwykle ważnego dla nas wszystkich celu — powiedział pochodzący z pobliskich Radwanic Piotr Karwan, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

RED
Źródło: Paweł Piwko Facebook

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się