Extra

Raper z Głogowa wyda solowy krążek. SaMo powraca po latach1 min na czytanie

Raper z Głogowa wyda solowy krążek. SaMo powraca po latach

Łukasz Samołyk to pochodzący z Głogowa raper i tekściarz SaMo po kilku latach powraca z nowym materiałem. Właśnie rozpoczął pracę nad solowym krążkiem. – Nie czułem ogromnej presji, ale wiedziałem, że chcę coś nagrać – mówi nam. –To było spontaniczne – przyznaje.

Na nowej płycie możemy spodziewać się dziesięciu nowych utworów. – Mogę zdradzić, że na płycie nie będzie tylko trueschool-sampel i bęben. Nie zamykam się w jednej stylistyce muzycznej – zdradza.

Raper początkowo był związany z projektem ZetGiePe (Z Głogowskiego Podziemia), którego był współzałożycielem. Pod tym szyldem zrealizował trzy albumy: ZetGiePe – „RapporT w roku 2003” , „Coś niedokończone” w 2004 oraz „Exegi Monumentum” w 2006 roku.

W międzyczasie pracował nad indywidualnym projektem. W ten sposób powstały kolejne albumy: SaMo – „Czarna Owca” z roku 2002 oraz SaMo – „Co Piszczy W Betonie” (2005). Od 2009 roku współtworzył też kolektyw TYFFY TYFFY.

W czerwcu ma rozpocząć też nagrywanie klipów do swoich nowych utworów. –Nie ukrywam, że „obsuwy” przy tej twórczości to nieodłączny element. Wszystko wyjdzie w trakcie tworzenia, ale z promocją chcę ruszyć już we wrześniu – zapowiada SaMo.

Od czasu wydania ostatniego albumu minęło pięć lat, ale artysta nie uśpił w sobie twórczości. Przez ten cały czas pisał teksty. Nie zawsze był to zeszyt. – Pisałem na kawałkach papieru, chusteczkach lub w telefonie. Zachowałem wszystkie teksty w szufladzie – dodaje. I zaprasza na koncerty.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra