Dzieje sięmy:KotlaRegion

Ratuje ją to, że są rodzeństwem. Dźgnęła brata, on nie chce jej oskarżać1 min na czytanie

Ratuje ją to, że są rodzeństwem. Dźgnęła brata, on nie chce jej oskarżać

Odmówił zeznawania przeciwko siostrze. Wracamy do sprawy ze wsi Ceber, w gminie Kotla. Doszło tam (21.11.) do sprzeczki pomiędzy rodzeństwem, w wyniku której 22-letnia kobieta ugodziła brata nożem. Przed karą może uratować ją to, że są rodzeństwem.

Jak się okazało, dźgnięcie nożem nie było poważne. 28-latek sam opuścił szpital i wrócił do domu. -Postępowanie toczy się o lekkie obrażenie ciała. Mężczyzna nie będzie zeznawał przeciwko siostrze – powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn z legnickiej prokuratury i dodaje: Postepowanie toczy się pod kątem prywatno-skargowym. Chyba, że prokurator stwierdzi, że interes społeczny przemawia za ściganiem z urzędu – mówi. Co to oznacza? Istotne jest pokrewieństwo.

Postepowanie przeciwko 22-latce będzie zależało jedynie od woli brata. Są rodzeństwem, jednak gdyby to była osoba obca, to sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. Prokurator wszcząłby od razu postępowanie z urzędu. Prawdopodobnie tutaj całe zdarzenie ma swój finał, bo brat już odmówił występowania przeciwko 22-latce. Dopytujemy prokuraturę jeszcze o zeznania kobiety. Jednak Lidia Tkaczyszyn odmawia udzielenia informacji ze względu na dobro niezamkniętej jeszcze sprawy. – Nie ma osób podejrzewanych – podkreśla.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się