Sport

Rewolucja kadrowa w Chrobrym? Nowy trener zapowiada jakościowe transfery2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 189

Serb Ivan Djurdjević rozpoczyna pracę w Chrobrym Głogów. Przed nim dużo pracy, bo zespół w tym sezonie Fortuny 1. Ligi spisywał się poniżej oczekiwań. Wiadomo, że dojdzie do zmian w kadrze. Kontrakty wygasają aż 15 piłkarzom. Z wypożyczeń do swoich klubów powrócą: Jakub Bach, Oskar Repka, Kamil Pestka, Szymon Nowicki czy Rafał Maćkowski.

Poza tym ważą się losy pozostałych m.in. Damiana Sędziaka, Konrada Kaczmarka, Bartosza Machaja, Sławomira Janickiego, Michała Boreckiego, Mateusza Abramowicza, Przemysława Trytko.

Klub podjął rozmowy o przedłużeniu umowy z Abramowiczem, który ma za sobą dobry sezon. – Umówiliśmy się, że póki co będzie szukał klubu w Ekstraklasie. Do końca maja tematu nie ma. Jeżeli się nie uda, to do rozmowy wrócimy. Jesteśmy w kontakcie telefonicznym – zdradza Zbigniew Prejs, dyrektor sportowy Chrobrego.

Jak na razie nie padają nazwiska potencjalnych wzmocnień, bo na to jeszcze za wcześnie. Wiadomo, że transfery będą konsultowane na linii sztab szkoleniowy-klub. Mimo to Djurdjević ma stworzyć autorski zespół. – Trener dostanie taką możliwość – dodaje Prejs.

– Na pewno nie będziemy zmieniać na byle kogo. Zmiany będą wartościowe, aby dały coś więcej zespołowi – zapowiada Djurdjević, który podkreśla, że dla niego praca w Chrobrym to wielka odpowiedzialność i zaszczyt. Przed nim spotkania organizacyjne w klubie.
MK

Galeria foto: Łukasz Jeremkiewicz/Chrobry Głogów

Podziel się informacją ...
  • 46
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport