my: GrębociceRegion

Robią co mogą, aby nauka zdalna odbywała się bez zakłóceń1 min na czytanie

Robią co mogą, aby nauka zdalna odbywała się bez zakłóceń

Czy nauka zdalna w czasie pandemii jest trudna? Zapewne jest inna, bardziej wymagająca zarówno ze strony nauczycieli, uczniów i rodziców. Każdy przykłada się jak tylko potrafi, by nauka zdalna odbywała się bez zakłóceń.

Uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z terenu gminy Grębocice szybko odnaleźli się w nowej sytuacji. W zdalnej nauce doskonale radzą sobie pierwszaki. Dla pierwszoklasistów jest to chyba największe wyzwanie ponieważ oni tak naprawdę stawiają swoje pierwsze kroki w nauce, dlatego bardzo ważne są zajęcia i kontakt z nauczycielem. Przykładem są uczniowie pierwszej klasy ze SP w Rzeczycy. Jak informuje gmina nauka idzie im bardzo dobrze, a uczniowie znakomicie radzą sobie podczas lekcji. Szybko opanowali nowy system nauczania.

Ich wychowawczyni wie, że dla dzieci najważniejszy jest kontakt między rówieśnikami, dlatego w czasie przerw między e-lekcjami dba o to, by dzieci mogły „nagadać” się miedzy sobą do woli (czasem nawet pokłócić, co też jest ważnym elementem życia codziennego). A jak jest w czasie lekcji? Uczniowie pilnie pracują i rozwiązują zadania, czytają czytanki, recytują wiersze i śpiewają. I tak jest nie tylko w klasie pierwszej ale we wszystkich pozostałych klasach, ponieważ nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i w Grębocicach dokładają wszelkich starań, by zdalna nauka odbywała się w miłej i przyjaznej atmosferze.
RED
źródło:Gmina Grębocice

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice