Extra

Rosnący dynamizm na rynku nieruchomości3 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 963

Rynek nieruchomości w naszym kraju można by rzec, że znajduje się w rozkwicie. Pewnie wiele osób się z tym zgodzi, w końcu mieszkania drożeją praktycznie z dnia na dzień, a jednocześnie pojawia się coraz więcej nowych inwestycji. Prawdziwy boom na mieszkania dotyczy już nie tylko największych miast, ale również mniejszych miejscowości powiatowych. Buduje się bardzo dużo, a mieszkania świetnie się sprzedają. Dotyczy to zarówno rynku wtórnego jak i pierwotnego. Do tych miejscowości, gdzie mieszkania dobrze się sprzedają zaliczyć można również Głogów w województwie Dolnośląskim. Warto zwrócić uwagę na to co ten rynek ma do zaoferowania i jak mieszkania w tej okolicy się sprzedają. Poznajcie rynek mieszkaniowy w Głogowie.

Oferty mieszkaniowe w Głogowie

Zaglądając do serwisu https://kazo.pl/mieszkania-na-sprzedaz/glogow_glogowski można zapoznać się z tym jak wyglądają oferty nieruchomości w Głogowie. Okazuje się, że mimo tego iż nie mamy do czynienia z metropolią, dużym miastem to jednak również tam w tak zwanej Polsce powiatowej sporo się dzieje i spotkać można wiele ofert jeśli chodzi o mieszkania. Zaglądając do tego serwisu można zauważyć, że ofert nieruchomości w Głogowie i okolicach nie brakuje. Co można więc spotkać, jakie nieruchomości są w sprzedaży, czego kupujący mogą się spodziewać?

Nowe mieszkania w Głogowie

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania z rynku pierwotnego mogą liczyć na dobrze przygotowywaną przez deweloperów ofertę. W Głogowie działa obecnie kilku deweloperów realizujących swoje inwestycje więc ze znalezieniem atrakcyjnego mieszkania z rynku pierwotnego nie powinno być problemów. Metraż mieszkań jest zróżnicowany, inwestorzy mogą liczyć na różne układy pomieszczeń. Jeśli chodzi o mieszkania z rynku pierwotnego można liczyć na oferty w okolicach 6 tysięcy złotych za metr. Cena jest podobna w większości przypadków jeśli chodzi o inwestycje deweloperskie. Osoby, które chcą zainwestować w nowe mieszkania mogą liczyć obecnie na ciekawą bazę propozycji i mieszkania, wśród których znajdą coś sensownego dla siebie.

Rynek wtórny – mieszkania w Głogowie

Jednak mieszkania w Głogowie to nie tylko rynek pierwotny. Liczne oferty spotkamy także w ramach rynku wtórnego. Wiele osób sprzedaje swoje mieszkania. Sporo się dzieje na tym polu a inwestorzy mogą znaleźć mieszkanie pod kątem oczekiwanej lokalizacji czy uwzględniając wielkość. W przypadku rynku wtórnego w Głogowie mieszkania można spotkać w graniach 4,5 – 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Oferta mieszkań z rynku wtórnego najczęściej będzie więc atrakcyjniejsza cenowo, pojawia się jednak pytanie czy takie mieszkanie nie będzie wymagało remontu po tym jak zostanie zakupione.

Działki w okolicach Głogowa

Mówić możemy również o nieruchomościach na terenie powiatu i tutaj przed wszystkim w przypadku okolic Głogowa można mówić o sprzedaży działek, która to sprzedaż utrzymuje się na zadowalającym poziomie. Pojawia się spore grono inwestorów, którzy szukają działek pod budowę domu i wtedy w grę wchodzą właśnie inwestycje w działki.

Można więc powiedzieć, że jeśli chodzi o rynek nieruchomości w Głogowie i okolicach to mimo, że nie chodzi o wielką miejscowość to jednak sporo się tam dzieje, nieruchomości znajdujące się w obrocie są liczne i inwestorzy, którzy szukają dla siebie sensownych propozycji mogą liczyć na to, że znajdą atrakcyjną nieruchomość. Oczywiście tak jak w innych regionach, tak również i tutaj musimy się liczyć z tym, że ceny nieruchomości systematycznie rosną. Warto więc o tym pamiętać, gdy będzie się szukało nieruchomości.

Zobacz inne

Więcej w Extra