RegionSława

Rozpoczynają się prace w drugiej części sławskiego miejskiego parku1 min na czytanie

Rozpoczynają się prace w drugiej części sławskiego miejskiego parku

Na początku lutego ogłoszono przetarg na prace w drugiej części Parku Miejskiego w Sławie. W ramach przetargu swoje oferty złożyło pięć firm. Na wykonawcę wybrano przedsiębiorstwo „GIERA” Inżynieria Środowiska Mateusz Giera z Lasocic której oferta była najkorzystniejsza. Koszt całkowity inwestycji to 4 mln 322 tys. zł. Z czego 3 mln 690 tys. zł to kwota pozyskanych środków z programu „Polski Ład”.

Od momentu podpisania umowy wykonawca ma dziesięć miesięcy na zakończenie prac. Tym razem prace zostaną przeprowadzone na terenie południowym, w kierunku Radzynia. Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu prac ziemia na alejkach zostanie zastąpiona kruszywem mineralnym tzw. Hanse Grand.

Radoxim 5

Całość zostanie oświetlona stylizowanymi lampami, na których zamontowane zostaną kamery monitoringu. Pojawią się także elementy małej architektury takie jak ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Przebudowane zostaną dwie istniejące kładki , powstanie także nowy mostek, który połączy oba brzegi stawu znajdującego się się w tej części Parku Miejskiego. Nasadzonych również zostanie wiele drzew i krzewów oraz wieloletnich kwiatów. Większość z planowanych założeń nawiązuje do koncepcji projektanta sławskiego parku Karla Eduarda Petzolda.
RED

Zobacz inne

Więcej w Region