Rudyk na podium. Kolarz TC Chrobrego wystartował z kadrą narodową

07:35, 10.05.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:04, 10.05.2021

Przełom kwietnia i maja to bardzo intensywny czas dla ekipy TC Chrobry Scott Głogów. W ostatni weekend kwietnia wystartowali na Ukrainie w Tour de Lviv Region. Pierwszy etap - czasówka to bardzo dobry wynik Damiana Bieńka, który zajął 2. miejsce w kategorii młodzieżowców, Bartosz Rudyk zajął 12. miejsce w kategorii elita. - Dzięki doskonałej pracy całej ekipy na kolejnym etapie Bartosz Rudyk uplasował się na drugim miejscu - relacjonuje Bolesław Bałd, trener Chrobrego. Ostatni etap zakończony 4. miejscem Bartosza Rudyka. Potem głogowianie mieli rozpocząć w Sobótce sezon w Polsce. Niestety wyścig został odwołany z powodu śmiertelnego wypadku na trasie.

W ostatnich dniach Bartosz Rudyk wystartował razem z kadrą narodową w Memorial Alfonso Ceci. Był to doskonały jego start, który zajął 3. miejsce plasując się za dwoma włoskimi zawodnikami. W najbliższy weekend kolarze wystartują w drugiej edycji Pucharu Czech. Możliwość startu będą mieli wszyscy zawodnicy. Będzie to ostatni sprawdzian przed wyścigiem UCI Orlen Nations Grand Prix, w którym wystartują 22 ekipy narodowe młodzieżowców i trzy regionalne, wśród nich TC Chrobry Scott Głogów.