RegionŻukowice

Są pieniądze dla pupili. Gmina przyjęła program opieki nad zwierzętami bezdomnymi1 min na czytanie

Są pieniądze dla pupili. Gmina przyjęła program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

W Żukowicach gmina przyjęła program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Jest w nim kilka istotnych zmian. Właśnie ruszył program, w którym osoba, która adoptuje psa odłowionego z terenu gminy, otrzyma jednorazowo zwrot części kosztów jego utrzymania.

Są to dosyć duże pieniądze w wysokości aż do 700,00 zł. Nowy właściciel psa będzie miał sześć miesięcy na realizację rekompensaty. Czas będzie liczony od dnia podpisania umowy z gminą Żukowice i przedstawienie faktur za zakupy.

Radoxim 5

Za pieniądze z gminy będzie można kupić m.in. karmy, akcesoria dla swoich pupilu. Jeżeli zdecydujemy się na wykonaniu zabiegów weterynaryjnych przeznaczonych wyłącznie dla adoptowanego zwierzęcia też możemy liczyć na zwrot kosztów.

Utrzymanie odłowionych czworonogów w schronisku we Wróblinie Głogowskim sporo kosztuje gminę. Są to kwoty ponad 1 tys. zł miesięcznie. Gmina takich piesków ma kilkoro. Niestety w dalszym ciągu czekają na nowy dom. Obecnie kampanią adopcyjną objęte są: Nestor, Rubel, Erni i Eddy. Więcej informacji pod nr tel. 076 831 42 41.

Zobacz inne

Więcej w Region