Dzieje sięGłogówmy:Kotla

Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego z wizytą w kancelarii prezesa rady ministrów1 min na czytanie

Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego z wizytą w kancelarii prezesa rady ministrów 1

Grupa samorządowców była w Warszawie wczoraj (13.01.). Z samym premierem Morawieckim się nie spotkali, ale za to z pracownikami jego kancelarii. Spotkanie miało na celu omówienie najważniejszych problemów, z jakimi borykają się samorządy i kierowane przez nich gminy.

Dzisiaj samorządowcy wracają z Warszawy. W spotkaniu uczestniczył szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów oraz szef kancelarii Michał Dworczyk. Z naszego regionu pojechali do Warszawy wójt Radwanic Paweł Piwko, Grębocic Roman Jabłoński, Gaworzyc Jacek Szwagrzyk, burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak, starosta polkowicki Kamil Ciupak, wójt Kotli Lukasz Horbatowski, Żukowic Krzysztof Wołoszyn oraz burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

– Poruszyliśmy wszystkie tematy ważne dla naszego regionu. Gospodarki, kwestii śmieciowej, oświaty. Z wójtem Kotli powiedzieliśmy o palącym problemie obwodnicy Głogowa – poinformował nas Krzysztof Wołoszyn.

– Wzmocnienie regionu, kluczowe inwestycje infrastrukturalne, takie jak kolej i drogi oraz wspólne działania na rzecz rozwoju gmin i powiatów – to tematy, które poruszyliśmy na spotkaniu z samorządowcami Zagłębia Miedziowego. Współpraca rządu i samorządu to gwarancja dobrych decyzji, a płaszczyzn współpracy jest bardzo wiele – napisał na swoim profilu szef gabinetu politycznego premiera minister Krzysztof Kubów.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się