FotoSport

Sparta Przedmoście strzeliła 11 bramek, ale kibice chcieli więcej i więcej!6 min na czytanie

Sparta Przedmoście strzeliła 11 bramek, ale kibice chcieli więcej i więcej! 11

Był taki mecz… Frankfurt nad Menem, rok 1974, kiedy Polska grała z Niemcami na mistrzostwach świata. Taki pojedynek, który później potocznie nazwano “na wodzie”. Dziś (30.08.) podobnie było w Przedmościu. Poziom inny, emocje inne, ale boisko… tak samo grząskie.

Sparta nie miała problemu z efektownym zwycięstwem w A-klasie nad Fortuną Obora. Ten mecz zakończył się wygraną miejscowych aż 11:0. Pięć z tych bramek strzelił Jakub Przymus. Było co świętować, bo tylu bramek nie strzela się przecież w każdym meczu. – Cieszy to, że tworzymy sobie sytuacje, choć nasza skuteczność nie była wcale stuprocentowa – mówił po spotkaniu trener Ireneusz Przybylski, który zwracał uwagę na to, że warunki do gry też nie były przecież łatwe.

Radoxim 5

– Mieliśmy pomysł na grę. Czasami, zwłaszcza w końcówce meczu, te akcje były jednak zbyt finezyjne – dodawał i uprzedzał chłopaków, aby w kolejnych dniach nie chodzić z głowami w chmurach, bo to nie pomoże. W następnym pojedynku znów trzeba wybiec na boisku i powalczyć o swoje, aby odnieść drugą wygraną w sezonie.

PS: Ireneusz Przybylski w tym sezonie prowadzi dwa kluby. A-klasową Spartę Przedmoście oraz występującą w klasie okręgowej Spartę Rudna. Można? Można! Życzymy sukcesów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto