Sport

Sukces IKSON w III. Świętokrzyskim Maratonie Bocci3 min na czytanie

Sukces IKSON w III. Świętokrzyskim Maratonie Bocci 9

Dużym sukcesem zakończył się start Głogowskiego Klubu Integracyjnego IKSON w III. Świętokrzyskim Maratonie Bocci. Drużyna w składzie Krzysztof Bychawski (kapitan), Marek Woźniak i Justyna Krzyżaniak zajęła w nim najwyższe miejsce na podium. W drodze do finału IKSON Głogów nie przegrał żadnego z pojedynków pokonując, często wysoko, drużyny z Radomia, Skarżyska Kamiennej, Jarosławia oraz gospodarzy czyli Startu Kielce.

Maraton Bocci rozgrywany w różnych kategoriach trwał 3 dni. W tzw. grupie OPEN czyli zawodników nieklasyfikowanych sportowo – medycznie, w której gra IKSON wystartowało 20 drużyn głównie z centralnej i wschodniej Polski. Dla Głogowian zwycięstwo w turnieju jest o tyle ważne, że odniesione przy ważnym udziale najmniej doświadczonej w zespole zawodniczki – Justyny Krzyżaniak, dla której był to dopiero czwarty turniej.

Boccia jest w Polsce wciąż niszową dyscypliną sportową dedykowaną przede wszystkim osobom z niepełnosprawnością.  Działacze oraz sami członkowie głogowskiego Klubu serdecznie zapraszają niepełnosprawnych, także w znacznym stopniu, zainteresowanych jakąkolwiek aktywnością sportową do kontaktu i włączenia się w działania klubowe. Treningi sportowe odbywają się regularnie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 18.00. Z klubem można się kontaktować telefonicznie pod numerem 782 934 933.

Zobacz inne

Więcej w Sport