Szturomski zaczął od wygranej. Automobilklub najlepszy drużynowo

12:35, 13.07.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:35, 13.07.2020

W ostatni weekend (11/12.07.) Automobilklubu Głogów rozpoczął sezon. Zawodnicy ścigali się na torze w Kaliszu Pomorskim. Wystartowała tam liczna ekipa głogowian. W sumie 9 motocyklistów w mistrzostwach Polski cross country, dwóch kolejnych w Pucharze Polski i jeden amator.

Dobry debiut w naszych barwach zaliczył Piotr Musielak, który ostatnio występował w barwach klubu z Polkowic. Stanął na najniższym stopniu podium w kategorii junior 85. Na tej samej pozycji rywalizację zakończył Damian Azmin w kat. juniora.

Jeszcze większe emocje były u mastersów, gdzie bezkonkurencyjny okazał się Paweł Szturosmki. Wygrał, ale tuż za nim - drugi - był kolejny z głogowian Robert Warchoł. A 5. miejsce zajął Tomasz Kupias, 8. miejsce Piotr Husar, 9. miejsce Mirosław Husar. W kat. hobby 2. miejsce dla Krystiana Rogalskiego. W Pucharze Polski Automobilklub Głogów reprezentował Paweł Pruszczyński, który był trzeci. Na 13. miejscu wyścig w PP zakończuł Emil Napierała.

- Wyniki cieszą, bo klubowo byliśmy najlepsi - ocenia Szturomski, który cieszy się z powrotu na tor. - Szkoda, że tak późno - dodaje. Przed nimi kolejne zawody tego skróconego sezonu.