Extra

Takie hobby! Doktor Twardy ma wielkiego goryla, teraz tworzy lwa2 min na czytanie

Doktor Twardy ma wielkiego goryla, teraz pracuje nad lwem

Doktor Twardy ma wielkiego goryla, teraz pracuje nad lwem 1
Doktor Stanisław Twardy i jego wielki goryl.

Czterometrowy goryl zachwyca mieszkańców Kłobuczyna już od wielu tygodni. Głogowski lekarz ortopeda Stanisław Twardy (64 l.) pracuje teraz nad lwem. Goryl i lew to konstrukcja z metalu i pianki poliuretanowej. – Mówią tutaj na mnie MacGyver – dodaje Twardy. Z niczego potrafi zrobić coś. I choć jego powołaniem i największą w jego życiu pasją była i będzie medycyna, to lubi majsterkować w warsztacie. To jego hobby. Skąd bierze siły, żeby jeszcze realizować tak karkołomne pomysły? Jak znajduje na to czas? – Nie oglądam telewizji. Jedynie boks czasami. A jak tylko mam wolny czas, to lubię podejmować różne wyzwania. Lubię sobie coś ciągle udowadniać. I udowadniam – opowiada Stanisław Twardy.

Goryl to pręty, spawy, a później owijanie ich bandażami i ostatecznie oblewanie pianką montażową. Warstwa po warstwie. Goryla oblewał przez… 60 dni. Poszło na niego ponad 60 opakowań pianki. Później trzeba było te warstwy pomalować specjalną farbą podkładową i to dwukrotnie, a ostatecznie farbami w sprayu dodać mu kolorów. Z goryla jest zadowolony i dlatego już w garażu spawa konstrukcję… lwa. Będzie mierzył ponad dwa metry wysokości i ponad pięć metrów długości. Koniec prac za kilka tygodni. RED

Doktor Twardy ma wielkiego goryla, teraz pracuje nad lwem 2
Na bazie tej metalowej konstrukcji powstanie lew. Goryl kilka tygodni temu wyglądał podobnie – pręty, spawy, bandaże, pianka montażowa i… dużo pracy – to cały skeret wielkich konstrukcji doktora.
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra