Fotomy:JerzmanowaRegion

To był wyjątkowy Dzień Dziecka [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

To był wyjątkowy Dzień Dziecka [ZDJĘCIA] 1

Piękne nowoczesne przedszkole w Jaczowie zostało otwarte 1 września 2020 r. W niespełna dwa lata zdążyło już zdobyć prestiżowe nagrody, otacza opiekę blisko 100 dzieci i nadal tworzy miejsca dla nowych maluchów. Przyszedł czas na oficjalne nadanie mu nazwy, która funkcjonuje od początku i pasuje idealnie. Bo przedszkole w Jaczowie to prawdziwy ocean możliwości stworzony do spełniania wszystkich marzeń. Dzieci czują się w nim jak rybki w wodzie.

Do tego wydarzenia przedszkole przygotowało się perfekcyjnie, od wystroju po napisany specjalnie hymn zatytułowany „Ocean Marzeń”, odśpiewany przez dzieci. Ten dzień zapisze się w historii przedszkola jako jeden z najważniejszych od jego otwarcia. – Dzisiaj jesteśmy naprawdę wyjątkowym miejscem, tworzymy zespół, tworzymy miejsce, w którym nasze dzieci czują się bezpiecznie, w którym nasze dzieci mogą realizować swoje pragnienia i marzenia. Mamy grono swoich sympatyków, swoich przyjaciół, osób, które nas wspierają od samego początku, zdobyliśmy zaufanie rodziców, mamy sympatię naszych podopiecznych. Jest to dla nas najważniejsze grono osób, z którym pragniemy świętować ten dzień – wszystkich powitała dyrektor przedszkola Agnieszka Dominiczak. Wśród gości byli pracownicy urzędu gminy, radni, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele rady rodziców przedszkola oraz firmy, która zbudowała przedszkole. Jak dodała dyrektor, nazwę „Ocean Marzeń” wybrał cały zespół przedszkola, bo w pełni odzwierciedla koncepcję i misję jego pracy, a także koncepcję gminy Jerzmanowa – otwartej i gościnnej dla rozwoju. – Chcemy, aby to miejsce było początkiem drogi edukacyjnej, skąd wyruszają chłopcy i dziewczynki, stają się marynarzami w procesie edukacyjnym, a nauczyciele i cały zespół towarzyszą im w spełnianiu marzeń, odkrywaniu swoich talentów – dodała dyrektor. W imieniu wójta Lesława Golby gratulacje, życzenia i prezent dla dzieci w Dniu ich święta przekazała Anna Kozakowska-Nagi.

Radoxim 5

Uchwałę rady gminy Jerzmanowa z 25 maja, w której na wspólny wniosek rady pedagogicznej i rady rodziców nadano przedszkolu nazwę „Ocean Marzeń” odczytał przewodniczący rady Tadeusz Kozakowski. Przypomniał, że nie minęły jeszcze dwa lata od otwarcia, a przedszkole ma już na koncie sukcesy, jak tytuł najlepszego przedszkola w powiecie głogowskim oraz tytuł najlepszej nauczycielki dla Sylwii Koszko w plebiscycie Gazety Wrocławskiej. – Mamy nazwę „Ocean Marzeń”, ale pomału zaczynamy zbierać oceny marzeń – gratulował przed odsłonięciem tablicy. Dzieci wystąpiły z pięknym programem artystycznym, w którym zaprezentowały swoje talenty i wiedzę. Recytowały wierszyki opowiadające o codziennych zajęciach i świętowaniu w przedszkolu, śpiewały, a nawet zatańczyły m. in. walca. To był bardzo udany występ nagrodzony brawami. Było dużo radości i życzeń, również z okazji Dnia Dziecka. Goście życzyli dzieciom, by każdy dzień w przedszkolu „Ocean Marzeń” był dla nich wspaniałą przygodą, jak rejs żaglowcem, na którym uczą się, bawią i spełniają marzenia. – Życzę wam, żebyście odkrywali same bezpieczne wyspy, żeby wody były łagodne, żebyście mogli zmierzyć się w przyszłości z wyzwaniami – przedstawicielka rady rodziców dziękowała za pierwsze dwa lata opieki nad dziećmi.

W czasie tej miłej uroczystości padło wiele ciepłych słów. – Jesteśmy pewni, że ta podróż, która jest jeszcze przed nami, razem z wami będzie bezpieczna, będzie twórcza, kreatywna i będzie pozwalała nam rozwijać skrzydła – dyrektor Agnieszka Dominiczak dziękowała za dotychczasową pomoc i wsparcie. – Spełniliście dziś moje ogromne marzenie – dodała do dzieci. Tego dnia przedszkolaki dostały dużo prezentów i słodyczy, a na zakończenie uroczystości wręczyły upominki wszystkim gościom uroczystości nadania imienia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto