Sport

Transfery last minute Chrobrego Głogów. Wypożyczają młodych piłkarzy1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 679

19-letni Krzysztof Kubica został wypożyczony do Chrobrego Głogów z Górnika Zabrze. Wypożyczenie obowiązuje do końca sezonu. Krzysztof Kubica występuje na pozycji środkowego pomocnika. Do tej pory był zawodnikiem trzech klubów, Koszarawy Żywiec, Czarnych-Górala Żywiec i Górnika Zabrze. W ostatnim czasie pozostawał w szerokiej kadrze klubu z Ekstraklasy, lecz w pierwszej drużynie nie zadebiutował. W ostatnim sezonie grając w trzecioligowych rezerwach zaliczył 21 spotkań, w których zdobył dwie bramki.

Krzysztof Kubica to także młodzieżowy reprezentant Polski. W poprzednim sezonie z kadrą U-19 rywalizował w eliminacjach do mistrzostw Europy. Adrian Benedyczak przez ostatnie lata reprezentował barwy Pogoni Szczecin, w której zaczął występować na poziomie seniorskim. W Ekstraklasie zadebiutował 8 maja 2018 roku w meczu ze Śląskiem Wrocław. Do Chrobrego przychodzi mając 15 występów w najwyższej lidze. Obecny sezon rozpoczął grając w zespole rezerw Pogoni. W trzeciej lidze zdążył zagrać pięciokrotnie, zdobywając w tym okresie trzy bramki.

Jest młodzieżowym reprezentantem Polski. W tym roku rywalizował w drużynie U-20 trenera Jacka Magiery, będąc członkiem kadry na mistrzostwa świata, który odbyły się w Polsce. Podczas mistrzostw rozegrał cztery spotkania, w tym z Tahiti zdobywając jedną z pięciu bramek (Polacy wygrali 5:0).
MK
fot. Chrobry Głogów S.A.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport